noc muzeów w historii polski

Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski

Wybierz sobie króla! pod tym hasłem w Muzeum Historii Polski będzie przebiegać 12. edycja Nocy Muzeów, która odbędzie się 16 maja.

Muzeum Historii Polski już po raz siódmy bierze udział w stołecznej Nocy Muzeów. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników, pod wspólnym hasłem „Wybierz sobie króla!”.

Dzieci zapraszamy w godzinach 16.00-19.00 na, cieszące się dużym powodzeniem, przedstawienia z cyklu „Piastodzieje” połączone z zajęciami plastycznymi.

Przedstawienia odbywać się będą o każdej pełnej godzinie (16.00, 17.00, 18.00, 19.00) przed budynkiem Muzeum.

W ogrodzie obok tymczasowej siedziby MHP, w godzinach 18.30-24.00, dorośli widzowie będą mogli wziąć udział w przedstawieniu „Wolna Elekcja”, podczas którego trzej kandydaci: Ernest Habsburg, Henryk Walezy i Iwan Groźny przedstawią swój „program wyborczy”, a uczestnicy – jako szlachta – wybierać będą przyszłego króla. Przedstawienia odbywać się będą od godziny 18.30 co godzinę (18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30).

Kolejna atrakcja, na którą zapraszamy uczestników 12. Nocy Muzeów, to Aleja Jagiellonów, w której będzie można zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami historycznymi. Ponadto na terenie Muzeum będą wyświetlane historyczne filmy dokumentalne. Chętni będą mogli, również zakupić najnowsze publikacje MHP oraz gadżety muzealne.

Godzina rozpoczęcia: 16.00, godzina zakończenia: 1:00. Wstęp wolny.

Lokalizacja: siedziba Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35, Warszawa (dzielnica Śródmieście).

Możliwości dojazdu: środki komunikacji miejskiej (metro przystanek Ratusz Arsenał, MZA, tramwaje) przystanki na pl. Bankowym; ew. spacer z pl. Piłsudskiego, Krakowskiego Przedmieścia lub pl. Zamkowego. W pobliżu wejścia do MHP są miejsca do parkowania samochodów.

Program i mapa warszawskiej Nocy Muzeów: www.um.warszawa.pl/nocmuzeow 

król

* * *

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań; warszawska publiczność po raz pierwszy mogła wziąć udział w tym wydarzeniu rok później – w 2004 roku.

Dwie pierwsze warszawskie edycje odbyły się nietypowo – w czerwcu, lecz już następne zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów, które zawsze odbywają się w maju.
W pierwszej edycji udział wzięło zaledwie 11 muzeów, które odwiedziło 16 tys. osób.

Scroll to Top
Scroll to Top