soku z buraka

Niezwykłe właściwości soku z buraka

Wiele osób nie przepada za smakiem warzyw, które powinny być ważnym elementem diety. Jednak buraki należą do rodzaju warzyw, które są raczej chętnie jadane przez większość z nas.

W ugotowanej postaci są doskonałym dodatkiem do obiadów, ale też sałatek czy nawet zapiekanek. Jeszcze inną formą, w której możemy wprowadzić go do swojej diety jest ekologiczny sok z buraków. Jest o na o tyle wdzięczna, że ma szansę przekonać do siebie nawet początkowo niechętną do tego warzywa osobę, szczególnie, jeżeli sok z buraków połączymy z pysznym sokiem jabłkowym.

Właściwości zdrowotne buraczków

Dzięki licznym substancjom odżywczym, które zawierają buraki, są one traktowane nie tylko jako zdrowy składnik diety, ale często też jako lekarstwo. Ekologiczny sok z buraków może pomóc osobom cierpiącym z powodu anemii i nadciśnieniowcom. Będzie też świetnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży. To wszystko dlatego, że dzięki zawarte w burakach substancje wykazują działanie krwiotwórcze, regulujące ciśnienie i poziom cholesterolu, a także pomagają w pozbywaniu się z krwiobiegu niebezpiecznej w dużych ilościach homocysteiny. Z kolei, pozytywny wpływ buraków na rozwój płodu, uwarunkowany jest zawartością dużej ilości kwasu foliowego. Z właściwości buraczków mogą korzystać oczywiście nie tylko osoby borykające się z problemami zdrowotnymi, ale tak naprawdę każda osoba, która chciałaby zadbać o swoje zdrowie i urodę.

Buraki nie tylko dla zdrowia, ale też dla urody

Sok z buraków to świetny sposób na detoks organizmu, który nie tylko wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, ale też na wygląd skóry. Ponadto, w buraczkach znajdziemy też składniki takie jak potas, który sprzyja dobremu nawilżeniu skóry czy cynk wzmacniający włosy i paznokcie. Ponadto, warzywo jest bogate w przeciwutleniacze, które spowalniają procesy starzenia, zwiększają elastyczność skóry, a tym samym zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Co więcej, sok z buraków bywa stosowany jako środek wspomagający leczenie trądziku oraz czyraków.

Jakie soki pić i jak często?

Najzdrowszymi propozycjami są sok z kiszonych buraków dostępny w sklepach oraz sok wyciskany za pomocą sokowirówki w domu. Ta pierwsza opcja jest dużo wygodniejsza m.in. ze względu na dużą oszczędność czasu. Dzięki zakupowi gotowego soku kiszonego unikniesz całego procesu wyciskania oraz późniejszego sprzątania i czyszczenia sokowirówki. Proces kiszenia ma też tę zaletę, że sprzyja powstawaniu kwasu mlekowego i może pełnić rolę naturalnego probiotyku. Świeżo wyciskany sok, a także sok z kiszonych buraków można pić każdego dnia. Sok z kiszonych buraków możesz kupić tutaj: http://www.maurer.com.pl/soki/sok-z-kiszonych-burakow.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również