Nietypowe sposoby na typowe problemy

Często dbając o zgrabną sylwetkę chcielibyśmy przechytrzyć nasz organizm. Nie tylko samo ograniczenie ilości jedzenia pomoże nam w osiągnięciu wymarzonej wagi. Możemy zastosować kilka trików, żeby to co jemy było mniej tuczące, a nadal smaczne i zdrowe.

Przygotowując codzienne posiłki cały czas dbamy, aby było w nich wiele wartości odżywczych, ale równocześnie mało kalorii. Jeśli nie mamy pomysłu na dania spełniające te warunki warto stosować sprawdzone metody, które dzięki małym sztuczkom pozytywnie wpłyną na nasz organizm i samopoczucie.

Jedz długo i na małym talerzu
Zgodnie z zasadą „co nagle, to po diable”, postarajmy się wygospodarować w ciągu dnia trochę więcej czasu na spożywanie posiłków. – Tempo jedzenia jest istotne nie tylko z powodu samej przyjemności biesiadowania i smakowania, ale przede wszystkim ma dobry wpływ na procesy trawienne – mówi Małgorzata Zdrojewska specjalista dietetyk, współpracujący z firmą Good Food. – Podczas długiego i kilkakrotnego przeżuwania uwalnia się w naszym ciele hormon pankreozyminy, który sygnalizuje umysłowi uczucie sytości – dodaje ekspert. Jedząc w ten sposób możemy być zaskoczeni, że porcja, która do niedawna wydawała się dziecięca, teraz jest dla nas wystarczająca. Drugim trikiem, który można wprowadzić w życie bez rezygnacji z ulubionych dań jest wymiana zastawy stołowej. Jeśli zmienimy rozmiar talerzy, na których zazwyczaj jadamy, na kilka centymetrów mniejszy, spadnie tym samym liczba spożywanych kalorii. Przygotowywane porcje będą musiały mieścić się na nowych talerzach, a wraz ze znikającym jedzeniem nasz wzrok będzie wysyłał sygnał do umysłu, że jesteśmy syci. W ten sposób znów najemy się mniejszą ilością naszego ulubionego dania.

Wymień z zyskiem
Mając świadomość, jak trudno jest zrezygnować lub odmówić sobie niektórych elementów codziennej diety, lepiej zastanowić się nad korzystną zamianą. Jedną z nich może być zastąpienie białego chleba – lekkim pieczywem wysokobłonnikowym. Właśnie taką propozycją jest nowe lekkie pieczywo Wysoki Błonnik firmy Good Food. Dodatek, krojonych pełnych ziaren zbóż czynią z tego produktu bogate źródło błonnika. Żytnie pieczywo od Good Food zawiera aż 15 % tego składnika, a jego wieloziarnista wersja – 13%. Dzięki błonnikowi szybciej i na dłużej zaspokoisz głód. Ponadto pieczywo Wysoki Błonnik zawiera inulinę, która obniża poziom cukru we krwi i wspomaga odchudzanie. Oprócz ziaren owsa, żyta i jęczmienia w składzie nowej propozycji od Good Food znajdziemy wiesiołek, który pomaga przy podwyższonym poziomie cholesterolu oraz w zwalczaniu nadciśnienia tętniczego. Biorąc pod uwagę fakt, że jedna kromka tradycyjnego chleba to 108 kcal, a kromka pieczywa Wysoki Błonnik to 24 kcal – zyski z takiej wymiany wydają się oczywiste. Jest to nie tylko dobry sposób na niskokaloryczną kanapkę, ale również wartościową, szybką przekąskę poza domem.

Cena na półce : ok. 4 zł
Gramatura: 200 g

Scroll to Top
Scroll to Top