Strona główna » Blog » Nie ten człowiek

Nie ten człowiek

„Surrealistyczna komedia Pawła Wendorffa przypomina złote czasy polskiego kina, które przyniosły filmy Polańskiego, Skolimowskiego czy Kieślowskiego” – tak pisano o filmie „Nie ten człowiek” na tegorocznym Festiwalu w Santa Fe w Nowym Meksyku.

Film Pawła Wendorffa już można zobaczyć w polskich kinach. Oryginalną komedię z Piotrem Adamczykiem, Janem Fryczem i Lesławem Żurkiem w rolach głównych, wielokrotnie nagradzano w Stanach Zjednoczonych. „Nie ten człowiek” zdobył między innymi główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA, nagrodę dla najlepszego reżysera The World Music and Independent Film Festival (Waszyngton), a na także wyróżnienie na Los Angeles Movie Awards i nagrodę za osiągnięcia specjalne na Red Rock Film Festival w Saint George.

Film był pokazywany także na The Lighthouse International Film Festival 2011, gdzie pisano o nim: „surrealistyczny kolaż wielu wątków, komedia która przypomina filmy takie jak chociażby „Slacker” – stanowiące nowy niezwykły głos w światowym kinie”.

„Nie ten człowiek” to porównywana do „Rejsu” i „Sprzedawców” odważna, utrzymana w groteskowym tonie komedia absurdu, w której zobaczymy plejadę polskich gwiazd. Bohaterowie filmu co tydzień prezentowani są na stronie www.nietenczlowiek-konkurs.pl, gdzie widzowie mogą oddać głos na swoją ulubioną postać i wygrać spotkanie z twórcami filmu.

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu:

[stream provider=video base=x:/modaija.pl/ flv=x:/modaija.pl/wideo/ntc_zwiastun_110930_v7.flv img=x:/modaija.pl/wp-content/uploads/2011/11/NIE-TEN-CZLOWIEK8_1.jpg embed=false share=false width=540 height=304 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

2011-11-27T11:41:38+00:0027 listopada 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: