Natasza Urbańska urodziny

Natasza Urbańska ma dziś urodziny!

Znana twarz polskiego showbusinesu, nowa twarz Tańca z Gwiazdami dziś obchodzi swoje urodziny!

Natasza Urbańska, polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa, piosenkarka i tancerka, a od jesieni również prowadząca program Taniec z gwiazdami urodziła się 17 sierpnia 1977 w Warszawie.

Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną, przez blisko 10 lat odnosiła w tej dziedzinie sukcesy, m.in. wielokrotne mistrzostwo Warszawy. W 2001 r. została przyjęta jako tancerka do teatru Studio Buffo. Z czasem dostała główną rolę w musicalu Metro duetu Józefowicz-Stokłosa, stając się jedną z czołowych artystek tego teatru.

Wspólnie z Janusze Józefowiczem przygotowali wiele produkcji teatralno-telewizyjnych w Polsce i na świecie, m.in. musicale w Teatrze Muzycznym Roma – Piotruś Pan oraz w Studio Buffo – Romeo i Julia, Panna Tutli Putli, Karuzela marzeń. Od sierpnia 2007 występowała w telewizyjnych cyklicznych programach taneczno-muzycznych Przebojowa noc i Złota sobota w TVP1, gdzie wystąpiła w duetach m.in. z Michaelem Yorkiem („Money, money, money…”), Paulem Anką („Put Your Head On My Shoulder”) i Drupim („Piccola e fragile”), a jako solistka zaprezentowała wiele przebojów w nowych aranżacjach.

W plebiscycie Wiktory 2007 nominowana była do statuetki Wiktora Publiczności oraz Artysty Roku. W tym samym roku zwyciężyła w konkursie Viva! Najpiękniejsi, a w 2008 roku uznano ją za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet polskiego showbiznesu. Była również twarzą reklamową stacji Canal+ i marki Pantene. W 2008 roku magazyn Viva! opublikował jej akty w 7. miesiącu ciąży.

W 2009 roku wydała pierwszą płytę Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska, na której prezentuje covery przebojów polskich i zagranicznych. W tym samy roku otrzymała statuetkę Wiktora 2009 w kategorii „Gwiazda piosenki i estrady”. Wzięła udział w X edycji programu Taniec z gwiazdami. Zajęła 2 miejsce w X edycji Tańca z Gwiazdami, w finale przegrywając z Anną Muchą. Jej tanecznym partnerem był, debiutujący wtedy w polskim programie, Jan Kliment. Wystąpiła także w programach Bitwa na głosy, Fort Boyard, Jaka to melodia?, Jak oni śpiewają?

W czerwcu 2010 roku rozpoczęła zdjęcia do wielkiej produkcji filmowej w reżyserii Jerzego Hoffmana „Bitwa warszawska 1920”. Obecnie bierze udział również w projekcie „Poland… why not” z udziałem wielu zachodnich gwiazd produkcji muzycznej, od września poprowadzi 13. edycję Tańca z Gwiazdami.

[nggallery id=1657]

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również