permanentny makijaż oczu

Najważniejsze informacje o permanentnym makijażu oczu

Rozważasz makijaż permanentny oczu? Być może męczysz się tym, że musisz codziennie stosować eyeliner, a może nie jesteś w stanie stosować go tak dokładnie, jak chcesz? Może też po prostu nienawidzisz ciągłej walki o osiągnięcie idealnego kociego oka…. Bez względu na powody, możesz znaleźć rozwiązanie w permanentnym makijażu oczu, ale są pewne rzeczy o których musisz wiedzieć zanim się na niego zdecydujesz.

Porozmawialiśmy z ekspertami z longline.pl, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat tego procesu, w poniższym artykule dzielimy się najważniejszymi informacjami.

Czy makijaż permanentny oczu jest jak tradycyjny tatuaż?

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że makijaż permanentny oczu tak naprawdę nie jest trwały. Jest to termin używany przez branżę – dokładniej mówiąc jest to efekt półtrwały. Owszem, pigment pozostanie w skórze na zawsze, ale z czasem trwałość koloru i jego widoczność się zmniejszają.

Makijaż permanentny jest czasami nazywany również „makijażem wytatuowanym”, ponieważ proces jest podobny do robienia regularnego tatuażu na ciele: igła jest używana do osadzania atramentu w skórze. Ale według ekspertów – proces ten nie jest taki sam, jak robienie tatuażu, ponieważ pigment osadza się tylko w pierwszych warstwach skóry. Poza tym, pigment używany do zwykłych tatuaży jest nieco inny -wnika w skórę znacznie głębiej.

Bezpieczeństwo makijażu permanentnego oczu

Oprócz różnicy w pigmentach i technikach, przygotowanie do makijażu permanentnego jest zasadniczo takie samo jak w przypadku każdego innego tatuażu. Jako taki niesie ze sobą takie samo ryzyko i przeciwwskazania, jak w przypadku zwykłego tatuażu na ciele.

Jako środek ostrożności, eksperci wykonujący makijaż permanentny oczu proszę swoich klientów o zaprzestanie przyjmowania jakichkolwiek rozrzedzaczy krwi na trzy dni wcześniej, nawet takich jak: 

  • aspiryna
  • oleje rybne
  • niektóre witaminy 

Ma to na celu zminimalizować potencjalne krwawienie, które normalnie się nie zdarza. Ważną wskazówką jest również to, że jeśli chce się mieć botox lub inne zastrzyki w okolicach oczu, zdecydowanie należy to zrobić jeszcze przed nałożeniem makijażu permanentnego. Trzeba również upewnić się, że jest się całkowicie zdrowym. 

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, masz cukrzycę lub inne poważne choroby, które wpływają na Twój układ odpornościowy – prawdopodobnie makijaż permanentny oczu nie jest aktualnie najlepszym pomysłem. Jeśli już bierzesz leki, dobrze jest porozmawiać z lekarzem na ten temat.

źródło zdjęcia : pixabay.com

Podziel się wiadomością:

Polecamy również