Strona główna » Blog » Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Każda kobieta marzy o pięknej skórze, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż w dzisiejszych czasach dosyć dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane w gabinetach SPA. Przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów można w mgnieniu oka poprawić wygląd skóry zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Które zabiegi cieszą się jednak największą popularnością? Można wśród nich wymienić przede wszystkim:

  • masaże
  • mezoterapię igłową
  • karboksyterapię

Masaż

Odrobina relaksu po ciężkim dniu spędzonym w pracy to prawdziwa ulga nie tylko dla ciała, ale również dla zmysłów. W takim przypadku warto zdecydować się na relaksacyjny masaż, który pomoże rozluźnić mięśnie, poprawiając tym samym samopoczucie. Warto jednak wiedzieć o tym, iż oferta salonów kosmetycznych nie ogranicza się jedynie do klasycznego masażu, ponieważ obejmuje również masaże gorącymi kamieniami, czy też masaże ujędrniające określone partie ciała.

Mezoterapia igłowa

Piękna i promienna cera to marzenie niejednej kobiety, jednak upływający czas uwidacznia się na twarzy w postaci zmarszczek, nierówności oraz nieestetycznie wyglądających przebarwień. Jeśli chodzi o skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz, to jednym z tych najpopularniejszych jest mezoterapia igłowa, która polega na dostarczeniu w głąb skóry określonych substancji odżywczych. W jaki jednak sposób wspomniane substancje aplikowane są w głąb skóry? Najczęściej przy pomocy strzykawki wyposażonej w niewielką igłę, jednak w wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się w tym celu specjalne urządzenie przeznaczone do mezoterapii igłowej. Kobiety, które decydują się na wspomniany zabieg, powinny mieć świadomość tego, iż najlepsze efekty widoczne są po serii co najmniej kilku zabiegów przeprowadzanych w równych odstępach czasowych.

Karboksyterapia

Zabiegi kosmetyczne na ciało cieszą się równie dużą popularnością, jak te na przeznaczone na twarz a jednym z ciekawszych jest z pewnością karboksyterapia, czyli zabieg, przy pomocy którego można nie tylko ujędrnić np. pośladki czy uda, ale również pozbyć się cellulitu. Na czym jednak polega wspomniany zabieg? Jego istotą jest wprowadzenie przy pomocy specjalnego urządzenia pod skórę dwutlenku węgla. Dzięki jego równomiernemu rozprowadzeniu dochodzi do zwiększenia natlenienia tkanek, dzięki czemu pod skórą zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne i naprawcze. Toksyny odpowiedzialne za rozwój cellulitu zostają wówczas wydalone, dzięki czemu cellulit przestaje być widoczny na skórze.

Więcej informacji nt. powyższych zabiegów do poczytania pod tym adresem.

2018-02-06T14:41:37+00:006 lutego 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: