you-tube-logo

Najpopularniejsze kanały na YouTube

Od kilku lat platforma internetowa YouTube staje się coraz bardziej popularna, zyskując zarówno rzesze widzów, jak kanałów o wielu tematach. Początkowo wrzucane były tam głównie różnego typu krótkie, śmieszne filmiki czy muzyczne teledyski. Teraz istnieje bardzo dużo kanałów, które prowadzone są w sposób regularny, mają swój temat, a ich właściciele są prawdziwymi gwiazdami dla młodego pokolenia. Często spotkanie tak zwanego „jutubera”, czyli osoby, która nagrywa filmiki na YouTube, jest dla nastolatków ważniejsze niż śledzenie gwiazd filmowych czy muzycznych.

YouTube coraz bardziej upodabnia się do telewizji, będąc jednocześnie platformą, którą może oglądać każdy, a także na której każdy może publikować. W Polsce powstaje coraz więcej kanałów, których oglądanie jest po prostu modne. Także osoby, które nagrywają filmiki zarabiają na nich – nie jest to już zwykłe hobby, a regularna praca. Zarabiać można na ilości wyświetleń, ilości subskrypcji, na reklamach oraz współpracach, czyli nagrywaniu filmików na polecenie różnych firm.

Filmiki na YouTube dzielone są na kategorie, z których najpopularniejsze są te lifestylowe, urodowe i gamingowe. Kanały o treści lifestyle to różnego typu poradniki, vlogi (internetowe, filmowe blogi) czy po prostu filmiki pogadankowe, w których autorzy opowiadają zarówno anegdotki, jak i inne treści. Kanały urodowe zawierają recenzje kosmetyków, poradniki dotyczące makijażu czy robienia fryzur i tak dalej, natomiast kanały gamingowe to zarówno recenzje gier, jak i granie na żywo czy prezentowanie nagranych wcześniej materiałów. Odbiorcami kanałów na YouTube są zwykle młodzi ludzie, jednak niektóre z nich celują w nieco starszą widownię. Porady makijażowe oglądają często dorosłe kobiety, to samo tyczy się vlogów.

Najpopularniejsze kanały polskich twórców należą głównie właśnie do tych wymienionych wyżej kategorii. Popularność mierzona jest ilością subskrypcji oraz wyświetleń filmów, a także stosunkiem wyświetleń do subskrypcji. Najpopularniejszy polski kanał subskrybowany jest także przez wielu obcokrajowców i jest to SA Wardęga. Twórca nagrywa filmiki, w których przebiera się za różne postaci i tak dalej, strasząc ludzi. Najpopularniejszy jego filmik zawiera psa przebranego za ogromnego pająka. Niektórym taka forma rozrywki się podoba, jednak sam autor wiele razy był zatrzymywany przez policję.

Jeśli chodzi o filmiki działu beauty, jednymi z najpopularniejszych kanałów są Red Lipstick Monster oraz StylizacjeTV. Kanały należą do kobiet, które prezentują produkty makijażowe, haule, udzielają porad, jak dobrze się malować i tworzą różnego typu poradniki. Ich filmy oglądane są przez setki tysięcy widzów każdego miesiąca. Są one popularne również na portalach społecznościowych jak Facebook czy Instagram. Niezwykle znany, szczególnie wśród młodych ludzi, jest także kanał LittleMooonster96. Osiemnastolatka prezentuje na nim głównie vlogi oraz haule zakupowe, filmując swoje życie. Jest ona również jedną z popularniejszych osób na Snapchacie.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Medialna-Papka.pl.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również