Najdroższe perfumy świata

Najdroższe perfumy świata, warte 1,3 miliona dolarów za flakonik, znajdziesz w…

Najdroższe perfumy świata, warte 1,3 miliona dolarów za flakonik, znajdziesz oczywiście w Dubaju. Gdzie, jak nie w Emiratach wszystko musi być w wersji luksusowej, na bogato, skrzące się od złota i drogocennych kamieni. Od niedawna Dubaj również pachnie jak milion, a nawet więcej, dolarów.

Miano najdroższych dumnie noszą perfumy SHUMUKH od grupy kosmetycznej „The Spirit of Dubai Parfums by Nabeel”, które kosztują ok. 1.295 mln USD!

Zapewne zadajecie sobie teraz pytanie, skąd taka kosmiczna cena? Zacznijmy od zapachu. Dominują nuty bursztynu, drzewa sandałowego, bardzo rzadko występującego indyjskiego drewna agarowego, piżma, róży tureckiej, paczuli ylang-ylang i kadzidła. Zapach utrzymuje się na skórze powyżej 12 godzin i do 30 dni na tkaninie.

Oczywiście to nie zapach wpłynął na wycenę, lecz opakowanie. cena, którą dowodzi, jest uzasadniona jedynie jego obudową. „Flakonik” z ręcznie dmuchanego włoskiego szkła Murano ma, bagatela, wysokość 1,97 metra i może pomieścić trzy litry perfum, dozowanych przez rewolucyjny, zdalnie sterowany dozownik, dostosowujący się do wysokości użytkownika. który dostosowuje się do użytkownika idealna wysokość. Obudowa składa się z 3571 błyszczących diamentów, topazów, pereł, 2479,26 gramów 18 karatowego złota  i 5892,88 gramów czystego srebra.

Wyjątkowość SHUMUKH polega również na tym, że są to jedyne perfumy, które zdobyły aż dwa tytuły w  Księdze Rekordów Guinnessa: „Najwięcej diamentów na butelce perfum” i „Najwyższy zdalnie sterowany (RC) produkt w sprayu”.

Oczywiście, wszystko co w jakikolwiek sposób wiąże się z tymi perfumami jest równie ekskluzywne i ekstrawaganckie – poczynając od uroczystej premiery w sali balowej Armani w Burj Khalifa czy listy gości zaproszonych na galę w luksusowym hotelu Ritz.

Asghar Adam Ali, mistrz perfumiarstwa, założyciel i prezes grupy Nabeel, mówi: „Moją wizją było nie tylko uchwycenie osobowości Dubaju w jednym monumentalnym dziele sztuki, ale także stworzenie zapachu, który uosabiał by szczyt luksusu w świecie perfumerii. ”

Najdroższe perfumy świata

Podziel się wiadomością:

Polecamy również