Najdroższe miasta świata – zanim wybierzesz się w podróż!

Strona główna » Blog » Najdroższe miasta świata – zanim wybierzesz się w podróż!

Najdroższe miasta świata – zanim wybierzesz się w podróż!

Wkrótce nastanie czas urlopowych podróży. Zamierzasz zafundować sobie prawdziwy luksus? Przedstawiamy najdroższe miasta świata! Zanim wybierzesz się w podróż sprawdź, czy aby na pewno dasz radę… tam przeżyć.

Miejsce 3 HONGKONG

Hong Kong tak naprawdę współdzieli drugie miejsce ex equo z Zurychem. Dramatyczny wzrost o siedem miejsc na liście w ciągu ostatniego roku. To także najdroższe miasto jeżeli chodzi o rynek nieruchomości. Wciąż jednak kusi pięknymi portami czy bogatym życiem nocnym. Kolejne atrakcje to orientalna kuchnia, przykuwające wzrok piękne hotele i możliwość zrobienia niesamowitych zakupów. Miłośnikom luksusu proponujemy pobyt w apartamencie Ritz Carlton Suite w hotelu Ritz-Carlton, Cena? „Tylko” 20.000 dolarów za noc. Mając jednak na uwadze to, że znajduje się na 117. piętrze, ma widok 270 stopni, a także marmurową łazienkę, wliczoną w cenę usługę szofera z Rolls Royce’em i telewizor 42-calowy, to chyba warto? I po co w ogóle wychodzić z takiego hotelu?

Przykład różnicy cen: Litr benzyny bezołowiowej jest najdroższym biorąc pod uwagę wszystkie dziewięć największych miast świata! Średnio dwa razy drożej niż w Nowym Jorku. Wygląda na to, będziemy zwiedzania pieszo …

Najdroższe miasta świata - hongkong

Miejsce 2: ZURYCH

Zurych to sztandarowy niemal przykład miasta drogiego. Podobnie, jak i cała Szwajcaria, w której znajdziemy też genewę – czwarte najdroższe miasto świata. Światowe centrum bankowości i finansów. Ale i znany też z niezwykle pięknej średniowiecznej starówki, malowniczych nadmorskich promenad, uroczych brukowanych uliczek i tradycyjnych hoteli, jak chociażby Storchen Zürich, luksusowy i zabytkowy hotel, którego budynek powstał w 1357 roku! Jest też i nowoczesne oblicze Zurychu, na czele z  luksusowymi butikami czy modernistycznymi hotelami, jak Kameha Grand Zurich. Znajdziemy tam dzieła światowej sławy projektanta, Marcela Wandersa (w tym apartament Diva i Space).

Przykład różnicy cen: Bochenek chleba kosztuje ponad dwa razy więcej, niż w Londynie. Chyba będziemy kupować na pojedyncze kromki…

Najdroższe miasta świata - zurych

Miejsce 1: SINGAPUR

Singapur już po raz trzeci z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu najdroższych miast świata. To wiecznie lśniące miasto, w którym wiecznie coś się dzieje oferuje mnóstwo luksusowych hoteli, wspaniałych barów i ekscytujących nowych restauracji. To tutaj napijesz się martini w najwyższym na świecie barze. Jeżeli chodzi o pobyt, rekomendujemy historyczny Raffles Hotel, upamiętniony między innymi przez samego Rudyarda Kiplinga. Zwolennikom bardziej nowoczesnych rozwiązań proponujemy flagowy, ale mniej spektakulrany hotel Shangri-La Singapore.

 

Przykład różnicy cen: butelka wina kosztuje tu ponad dwa razy więcej niż w Londynie. Raczej nie zabalujemy…

Najdroższe miasta świata - singapur

Dane pochodzą z najnowszego badania „Cost of Living” za 2016 rok przeprowadzonego przez Economist Intelligence Unit, który porównuje ponad 400160 indywidualnych cen różnych produktów i usług w miastach na całym świecie.

2018-03-14T04:02:13+00:00 10 marca 2017|Styl życia|