Nadmierne wypadanie włosów – jak wzmocnić włosy suche i łamliwe?

Strona główna » Blog » Nadmierne wypadanie włosów – jak wzmocnić włosy suche i łamliwe?

Nadmierne wypadanie włosów – jak wzmocnić włosy suche i łamliwe?

Wypadanie włosów to najczęstszy problem związany z włosami. Trzeba jednak przyznać, że bardzo często go lekceważymy i nie zawsze reagujemy na wypadanie włosów w odpowiednim momencie. A kiedy wypadanie włosów zamienia się w nadmierne wypadanie włosów, jego leczenie staje się o wiele bardziej skomplikowane. W tym przypadku trzeba bowiem zadbać nie tylko zahamowanie procesu wypadania włosów, ale też pobudzenie ich do ponownego wzrostu. Podpowiadamy, co zrobić, żeby włosy nie wypadały i jak je skutecznie wzmocnić!

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być naprawdę wiele.

  • Najczęściej jest to wynik pewnych zmian w naszym organizmie – zarówno stanów zapalnych, zaburzeń gospodarki hormonalnej, jak również poważniejszych chorób, w tym również chorób skóry głowy np. grzybicy.
  • Na proces wypadania włosów bardzo duży wpływ ma również nasz tryb życia – dobrej kondycji włosów zdecydowanie nie sprzyja długotrwały stres, nieodpowiednia dieta czy źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji.
  • Za wypadanie włosów mogą także odpowiedzialne częste wykonywanie zabiegów fryzjerskich, przyjmowanie niektórych leków czy ogólne osłabienie organizmu.
  • Pamiętajmy, że największe skłonności do wypadania mają suche i łamliwe włosy, które stają się takimi najczęściej w wyniku częstego trwałej ondulacji, częstego farbowania czy stylizacji włosów.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów należy w jak najszybciej podjąć właściwe leczenie, gdyż stan ten może bardzo łatwo przerodzić się w widoczne przerzedzenie włosów lub nawet łysienie.

Nadmierne wypadanie włosów – to znaczy jakie?

Trzeba zaznaczyć, że wypadanie włosów jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym i nie powinno budzić naszego niepokoju, gdy dzienna ilość wypadających włosów mieści się w granicach od 50 do 100. Jeżeli jednak wypadanie włosów przekracza powyższą normę, możemy mówić o nadmiernym wypadaniu włosów. By się o tym przekonać, nie musimy jednak zliczać każdego włosa, który spadł z naszej głowy. Wystarczy, że jednorazowo, przy czesaniu wybranego pasma włosów, wypadnie nam więcej niż 7-8 włosów. W takiej sytuacji nie powinniśmy zwlekać z podjęciem odpowiedniego leczenia.

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

Jeżeli mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, pierwsze, co powinniśmy zrobić, to zgłosić się z tym problemem do odpowiedniego specjalisty – dermatologa lub trychologa. Bardzo ważne jest to, aby lekarz pomógł nam przede wszystkim ustalić przyczynę nadmiernego wypadania włosów. Leczenie tego problemu powinno rozpocząć się od likwidacji źródła problemu np. unormowanie pracy gospodarki hormonalnej, wyleczenie danej choroby skóry głowy czy skomponowanie odpowiedniej dla nas diety. Dodatkowo należy zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich preparatów leczniczych (szamponów czy suplementów diety), które pozwolą nam skutecznie zahamować proces wypadania włosów, wzmocnić je i pobudzić do ponownego wzrostu.

Jak wzmocnić włosy? Wybierz dobry szampon

Przy nadmiernym wypadaniu włosów należy przede wszystkim stosować się do porad specjalisty, który może nam zalecić przyjmowanie wybranych środków farmakologicznych, wykonanie specjalnych zabiegów kosmetycznych lub po prostu zwrócenie szczególnej uwagi na właściwy sposób codziennej pielęgnacji włosów. Pamiętajmy, że osłabione mieszki włosowe wymagają szczególnie delikatnej pielęgnacji przy pomocy łagodnych kosmetyków. Jeżeli przy wypadaniu włosów mamy do czynienia z podrażnioną, wrażliwą i swędzącą skórą głowy, stosowany przez nas szampon do włosów powinien posiadać składniki, które będą nie tylko wzmacniać osłabione włókna włosów, ale też koić i łagodzić podrażnienia, odbudowywać barierę ochronną skóry oraz usuwać uczucie dyskomfortu. Przy włosach suchych i łamliwych pamiętajmy o tym, by wybrany przez nas szampon posiadał dodatkowe właściwości nawilżające np. szampon Vichy Dercos Ultrakojący. Nadmiernie wypadającym włosom należy też dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów, by walczyć z tym problemem nie tylko na zewnątrz, ale też od środka organizmu.

Jak wzmocnić włosy? Bądź delikatna dla suchych i łamliwych włosów

Jeżeli mamy do czynienia z suchymi, łamliwymi i wypadającymi włosami, pamiętajmy o tym, by podczas kuracji przeciw wypadaniu włosów, unikać wszelkich szkodliwych dla nich czynników zewnętrznych. Suchych i łamliwych włosów nie należy dodatkowo forsować drastycznymi zabiegami fryzjerskimi – zrezygnujmy z częstego rozjaśniania włosów czy układania ich przy pomocy prostownicy. Unikajmy też stosowania wszelkich kosmetyków o sztucznym składzie – parabeny, alkohol czy silne detergenty to składniki, które nasze włosy bardzo źle tolerują.

2017-02-10T08:10:30+00:00 10 lutego 2017|Porady|

Zostaw komentarz