Strona główna » Blog » Na WIECZÓR PANIEŃSKI nigdy nie jest za późno!

Na WIECZÓR PANIEŃSKI nigdy nie jest za późno!

W księgarniach pojawiła się nowa książka szczecińskiej autorki Izabeli Pietrzyk – „Wieczór panieński. To jej druga powieść, po świetnie przyjętym przez czytelniczki „Babskim gadaniu„. W tej pełnej ciętego humoru opowieści o grupie przyjaciółek po 40-stce autorka udowadnia, że na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno!

Renata, Izabela i Dorota, czyli nie całkiem poważne przyjaciółki, które są w całkiem poważnym wieku, jadą do Krakowa, gdzie ma się odbyć tytułowa impreza – wieczór panieński. Organizuje go mieszkająca tam koleżanka, która właśnie odkryła, że życie zaczyna się po czterdziestce, bo tyle mniej więcej lat potrzebuje kobieta na odnalezienie normalnego i godnego siebie partnera.

Pełne beztroskiej radości „dziewczynki” wsiadają do pociągu, nie podejrzewając, że podróż będzie brzemienna w skutki. Już na miejscu okazuje się, że Renia zgubiła w podróży portfel wraz z dokumentami. Szczęśliwie, niedługo potem, znalazł go nieznajomy, który wracał do domu nocnym pociągiem. Dostarczył zgubę znajomej Renaty, która twierdzi, że facet jest przystojny, a ponad to deklaruje chęć bliższego zapoznania się z Renią. Jej ładne zdjęcie w dowodzie ponoć go zauroczyło… Cała sprawa wydaje się podejrzana, ale ciekawość randki w ciemno przeważa szalę. Co z tego wyniknie?

Izabela Pietrzyk (ur. 1966) mieszka w Szczecinie, jest filologiem, wykłada język rosyjski na Uniwersytecie Szczecińskim. Publikowała teksty naukowe z dziedziny językoznawstwa. Jest autorką świetnie przyjętej powieści „Babskie gadanie”.

Izabela Pietrzyk
Wieczór panieński
Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI,
Kategoria: Literatura polska, Data wydania: 10.07.2012
Format: 125mm x 195mm, Liczba stron: 552
Cena detaliczna: 35,00 zł

2018-03-14T09:33:21+00:0013 lipca 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: