Na ratunek zmęczonym oczom

Vislea to suplement diety o bogatym składzie polecany jako uzupełnienie codziennej diety o składniki wpływające na dobrą kondycję narządu wzroku w szczególności dla osób:

• obciążających wzrok dugą pracą przy komputerze i oglądaniem telewizji
• odczuwających przemęczenie oczu
• narażonych na wystąpienie degeneracji plamki żółtej
• narażonych na pogorszenie wzroku związane z powikłaniami cukrzycowymi

W suplemencie diety Vislea zawarte są składniki odżywcze, których niedobór w naszym organizmie może być spowodowany m.in. małym zróżnicowaniem diety (np. o zbyt niskiej zawartości owoców, warzyw, ryb) lub wiekiem i związanym z nim gorszym przyswajaniem niektórych substancji odżywczych.

Sposób stosowania:
1 kapsułka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie normalnej diety.
Cena: 30 kaps. 27 zł

Luteina i Zeaksantyna to naturalne barwniki należące do grupy związków określanych jako karotenoidy. Gromadzą się one wybiórczo w siatkówce oka, szczególnie w plamce żółtej, gdzie pełnią funkcję naturalnego filtra ochronnego zabezpieczającego struktury siatkówki przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Luteina i Zeaksantyna są silnymi antyoksydantami, czyli substancjami posiadającymi zdolność neutralizowania wolnych rodników, dzięki czemu wykazują działanie ochronne na narząd wzroku.

Trokserutyna wpływa ochronnie na naczynia krwionośne zwiększając elastyczność ich ścian, a także regulując ich napięcie i przepuszczalność. Wykazuje silne właściwości przeciwutleniające, czyli posiada zdolność do neutralizowania wolnych rodników. Trokserutyna jest także inhibitorem redukazy aldozowej, dzięki czemu może zapobiegać powikłaniom cukrzycy w postaci retinopatii.

Olej rybi to źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w szczególności kwasów z rodziny Omega-3. Kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 wchodzą w skład prawie każdej komórki organizmu, gdzie stanowią podstawowy składnik błon komórkowych. Są również jednym z głównych elementów strukturalnych wchodzących w skład neuronalnych błon komórkowych, w tym siatkówki oka.

Cynk, Mangan, Miedź i Selen warunkują prawidłową aktywność enzymów uczestniczących w procesach antyoksydacyjnych, czyli procesach zapobiegających szkodliwemu wpływowi wolnych rodników, na których działanie szczególnie narażony jest narząd wzroku.

Witaminy C i E wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu zapobiegają szkodliwemu wpływowi wolnych rodników, na których działanie szczególnie narażony jest narząd wzroku. Witamina E wspomaga naprawę błon biologicznych eliminując reaktywne formy tlenu, umożliwiając zachowanie spójności fosfolipidów, chroni strukturę błony przez co umożliwia jej prawidłowe funkcjonowanie. Witamina C wzmacnia szczelność i elastyczność naczyń krwionośnych. Witaminy te wykazują synergizm działania, dlatego zaleca się ich jednoczesne podawanie.

Witaminy B1, B2, B3, B6, B9, B12 odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, w tym narządu wzroku. Ich niedobór może powodować łzawienie oraz łatwe męczenie się oczu.

Suplement diety przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie normalnej diety.
Cena: 30 kaps. 27 zł

Zobacz również: Deficyt łez czyli zespół suchego oka

Podziel się wiadomością:

Polecamy również