Strona główna » Blog » Na ratunek rzęsom

Na ratunek rzęsom

Wypadają, są kruche, cienkie, rzadkie albo za krótkie – problemów z rzęsami jest wiele. Znalezienie przyczyny ich złego stanu to jedno. Najważniejsze to obranie odpowiedniego rozwiązania – a my podpowiadamy Wam jak to zrobić.

Przyczyny osłabienia rzęs
Najczęstszych powodów fatalnego stanu rzęs jest kilka. Zacznijmy od niewłaściwego odżywiania. Dieta, która nie zapewnia nam podstawowych składników odżywczych oraz odpowiedniej dawki witamin i minerałów z pewnością nie jest przyjazna rzęsom. Aby je wzmocnić trzeba zadbać o dostarczenie organizmowi witamin z grupy B, witamin A, E oraz cynku i miedzi. Ich niedobór skutkuje wypadaniem rzęs i włosów. Korzystne będzie również przestawienie się na produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i proteiny – takie jak łosoś, awokado czy mango. Kolejną przyczyną osłabienia rzęs jest częste bagatelizowanie demakijażu. Tusz, który znajduje się na rzęsach zbyt długo przyczynia się do ich osłabienia. Jeśli będziemy często zasypiać z maskarą na rzęsach, staną się kruche, a tym samym skłonne do wypadania. Jednak samo to, że wykonamy codziennie demakijaż nie uchroni nas od pogarszania stanu rzęs. Zmycie makijażu to jedno, a wykonanie tej czynności w prawidłowy sposób to druga sprawa – zakazane jest mocne pocieranie wacikiem, które powoduje wypadanie rzęs. Jak wykonać prawidłowy demakijaż oczu? Należy przyłożyć na minutę do oka nasączony płatek kosmetyczny mleczkiem do demakijażu lub specjalnym płynem. Pod wpływem preparatu tusz oraz resztki cieni do powiek rozpuszczą się z łatwością. Na koniec bardzo delikatnie ścieramy makijaż w kierunku wewnętrznym oka. Sprawdzajmy, także datę przydatności kosmetyków, przeterminowane mogą wyrządzić naszej cerze wiele szkody. Powodem osłabienia rzęs może być także zalotka. Stosowana nieumiejętnie uszkadza i łamie włoski. Pamiętajmy, by nie zaciskać jej zbyt mocno i jeśli już koniecznie musimy jej użyć – róbmy to z umiarem. Powody złego stanu rzęs mogą mieć również tło chorobowe. Stany zapalne brzegów powiek lub spojówek czy zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do osłabienia mieszków włosowych.

Dobre odżywienie to podstawa
Oprócz zadbania o odpowiednią dietę i właściwe rytuały pielęgnacyjne powinniśmy postawić kropkę nad „i” w naszej kuracji rzęs. Odżywienie włosków od wewnątrz jest podstawą do zdrowego ich stanu i wyglądu, jednak zewnętrzne preparaty są niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się gęstymi i mocnymi rzęsami. Odżywka do rzęs jest jak super wzmacniający zastrzyk, lecz kluczem do sukcesu w jej stosowaniu jest cierpliwość. Dopiero po jakimś czasie zauważymy znaczną różnicę. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom kosmetycznym każda kobieta może mieć długie, gęste i podkręcone rzęsy. Naukowcy wynaleźli bezpieczną technologię peptydu, który pozwala na wzmocnienie rzęs już w przeciągu paru tygodni. Rozumiejąc cykl życia rzęsy – gdy niektóre go zaczynają, to inne już kończą – stworzyli preparat, który w szybki sposób wydłuża cykl życia rzęsy oraz pozwala jej urosnąć dłuższej i grubszej. Odżywką, która zawiera w sobie te rozwiązania jest przełom dla rzęs prosto z Australii – CPRX Lash Prescription. Badania kliniczne i testy wykazały zaskakujące rezultaty – może ona powodować wzrost rzęs o 46,26% w 14 dni, natomiast po 42 dniach już o 72,29%. Warto, więc zadbać o zdrowie i urodę swoich rzęs, jak wiadomo są najpiękniejszą oprawą naszych oczu.

2018-03-14T09:22:48+00:0014 sierpnia 2012|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: