Strona główna » Blog » Na ramię torba!

Na ramię torba!

Wchodzimy w nowy sezon, a jak wiemy, każdy sezon rządzi się własnymi prawami. Nie inaczej jest tym razem. Wiemy już, że sezon jesienno-zimowy upłynie nam pod znakiem ekstrawagancji i bogato zdobionych, ciężkich materiałów – mamy więc burgundowe i szafirowe walery, sztuczne futra, pióra, cekiny i brokaty, skóry, ostre kolory. Nikt nie ujdzie niezauważonym! Ale jakie trendy obowiązują, jeśli chodzi o torebki i torby na ramię? Oto przegląd najciekawszych modowych inspiracji, które, kto wie, być może zostaną z nami trochę dłużej.

 Gdy rozmiar się nie liczy…

Ten sezon z pewnością upłynie nam pod znakiem skrajności i kontrastów. Jednym z wiodących trendów są torby mini – im mniejsza, tym lepiej. Taka torebka z ledwością pomieści nasze najważniejsze rzeczy, jak telefon, klucze i portfel. W tym sezonie małe torebki zarówno trzymamy w dłoni, jak i przewieszamy sobie przez ramię. Torby na ramię muszą się w tym sezonie zdecydowanie wyróżniać się, dlatego nie bójmy się odważnych kolorów czy niestandardowych materiałów. Nie pozwólmy zapanować jesiennej szarudze!

 I wtedy, gdy rozmiar ma znaczenie!

Z drugiej jednak strony w tym sezonie równie popularne są torby na ramię i torby z krótką rączką w rozmiarze maksi. Jeśli więc męczą nas malutkie torebki, do których niewiele się mieści, jest to zdecydowanie rozwiązanie dla nas. Idealne do pracy czy na uczelnię, spakujemy do nich nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale także kilka dodatkowych. Torby takie mogą wyglądać jak mniejsze walizki lub worki – jedno jest pewne, taka torbę z pewnością każdy zauważy.

 Zwierzęce inspiracje

Torby na ramię w sezonie jesienno-zimowym wyglądają tak, jak gdyby same szykowały się na mrozy i nieprzyjazne warunki. Przede wszystkim obrastają w futra (sztuczne!) i pełne są zwierzęcych printów. Futra są kolorowe, niczym to, które ma na sobie ptak z Ulicy Sezamkowej i jeśli nie pokrywają torebki w całości, to występują chociażby w formie detalu. Podobnie jest ze zwierzęcymi printami, które nie są najłatwiejszą stylizacją do oswojenia, dlatego jeśli obawiamy się total looku w panterkę czy zebrę, to zawsze możemy zdecydować się na delikatny detal.

 Modna cyganeria

Dekadentyzm, kawiarnie, luźne, niezobowiązujące stylizacje z nutką artystycznej duszy – to wszystko widać także w wybieranych przez nas torbach na ramię, chociażby w postaci frędzli, tak popularnych w stylu boho. Zwisają one swobodnie z torebki bądź też są ze sobą powiązane, tworząc istne pajęcze sieci. Bardzo często frędzle występują także w formie ozdoby, przede wszystkim jako doczepiany brelok. Przyczepiony do naszej torebki sprawia, że ta wydaje się większa i bardziej rzuca się w oczy.

 Inspiracja w przeszłości

Każdy sezon w mniejszym lub większym stopniu odwołuje się do jakiejś epoki. Nie inaczej jest tym razem. W tym sezonie królują przede wszystkim lata 40. Torebki inspirowane klasycznymi filmami noir są przede wszystkim noszone w dłoni lub na przedramieniu, ale z pewnością znajdziemy także liczne torby na ramię. Torebki inspirowane latami 40. charakteryzują się głównie bogatymi zdobieniami i pudełkowym kształtem.

 

2017-12-07T13:07:51+00:007 grudnia 2017|Styl|