Na miesiąc przed Audioriver

Do festiwalu świata niezależnego został niecały miesiąc. Najwyższy czas poznać więc polskie gwiazdy, podział na dni i sceny oraz czas trwania Audioriver. W tym roku płocki festiwal rozpocznie się o 18:00 w piątek na rynku Starego Miasta, a zakończy w niedzielny poranek wraz z ostatnim setem w Circus Tent. Na plaży mamy też jedną dużą zmianę – znika Red Tent, a w jego miejsce pojawia się strefa Slow More.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli rodaków, którzy wesprą zagranicznych headlinerów. Od kilku lat mamy coraz więcej polskich nazwisk, które zagranicą występują w roli głównych gwiazd i – oczywiście – nie mogło ich zabraknąć na Audioriver. Catz’n Dogz i Marcin Czubala to jedne z naszych najbardziej znanych towarów eksportowych, ale na płockiej plaży zobaczymy też Jurka Przeździeckiego, Kubę Sojkę, An On Bast, Toma Encore’a, Maximiliana Skibę i Thomasa Langnera, których produkcje są regularnie grane przez zagraniczne gwiazdy elektroniki. Audioriver to także DJ-e niezawodni i sprawdzone marki, więc nie mogło zabraknąć takich nazwisk, jak Jarek Czechowski, CLS & Wax + Ksize, Glasse, Poziom-X, Harper czy Bshosa. Warto też wspomnieć o debiutujących na piasku reprezentantach połamanej elektroniki, a są to Good Paul, PZG i Dubsknit.

Nowa scena na plaży? Tak! Slow More pojawi się w miejsce Red Tent i prezentować będzie brzmienia z kręgu chill out, downtempo i deep house. To będzie wypełniona kanapami przestrzeń do odpoczynku, w której zagrają Mr. Lex & Rawski feat. Novika, Easy, Dio, Pro, Mooryc, Easy Audio & Mal oraz wspomniany wcześniej Langner.

Co do zmiany czasu trwania festiwalu, to jest ona m.in. wynikiem nowego regulaminu organizacji imprez masowych na rynku Starego Miasta. „Nowe zarządzenie wymagałoby od nas ciągłego ściszania muzyki ze wzlędu na msze i inne uroczystości religijne, więc zdecydowaliśmy zrezygnować z Rynku Niezależnego w niedzielę i przenieść targi na piątek. W tym roku to właśnie tam rozbrzmiewać będą pierwsze dźwięki Audioriver i mam nadzieję, że spotkamy się na Starówce w ramach rozgrzewki przed plażowym daniem głównym. Wkrótce ogłosimy cały program targów, ale już mogę powiedzieć, że będzie jeszcze ciekawiej niż rok temu.“ – komentuje rzecznik festiwalu, Łukasz Napora. Partnerem projektu Rynek Niezależny jest Red Bull Music Academy.

Jeśli zaś chodzi o podział na dni i sceny to spójrzcie i oceńcie sami (kolejność nazwisk nie oznacza kolejności występów

AUDIORIVER BY NIGHT
plaża nad Wisłą, piątek i sobota od 20:00 do 7:00

PIĄTEK (29 lipca)
Main Stage
Trentemøller Live In Concert
Vitalic – V Mirror live
Chris Liebing
Bomb The Bass live
Marcin Czubala live
Jarek Czechowski
Kuba Sojka live

Circus Tent
Modeselektor
SuperMayer
Seth Troxler
Robag Wruhme
Brandt Brauer Frick live
Shaun Reeves
Glasse
Poziom-X

Hybrid Tent
Andy C feat. MC GQ
DJ Marky feat. Stamina MC
Nu:Tone feat. Natalie Williams
Kryptic Minds
Loadstar
CLS & Wax + Ksize
PZG
Good Paul (Red Bull Music Academy)

Slow More
Mr. Lex & Rawski feat. Novika
Easy
Pro
Akaone

SOBOTA (30 lipca)
Main Stage
Paul Kalkbrenner live
Pretty Lights live
The Qemists live
TeeBee
We Love live
Jurek Przeździecki live
An On Bast live (Red Bull Music Academy)
Tom Encore

Circus Tent
Sven Väth
Reboot live
Pan-Pot
Gaiser live
Ernesto Ferreyra
Catz‘n Dogz
Bshosa

Hybrid Tent
Gilles Peterson
Modestep live
Walkner & Moestl feat. Tania Saedi
Reso
Son of Kick feat. Grems
Maximilian Skiba
Harper
Dubsknit

Slow More
Thomas Langner
Mooryc live
Dio
Easy Audio & Mal

AUDIORIVER BY DAY
Stare Miasto; piątek 18:00 – 21:00 / sobota 10:00 – 21:00

Targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną
Scena muzyczna
Warsztaty Red Bull Music Academy
Wstęp: bezpłatny

Do 24 lipca można kupić karnety dwudniowe w cenie 120 pln. Dzień później cena rośnie do 150 pln. Bilety na Audioriver dostępne są w kilkuset punktach Ticketpro w całej Polsce oraz na www.ticketpro.pl

Podziel się wiadomością:

Polecamy również