Myjnie fryzjerskie – co warto wiedzieć przy wyborze?

Strona główna » Blog » Myjnie fryzjerskie – co warto wiedzieć przy wyborze?

Myjnie fryzjerskie – co warto wiedzieć przy wyborze?

Urządzając salon fryzjerski powinniśmy zorientować się w sprzętach i meblach, które będziemy musieli do niego zakupić. Są takie, które możemy zakupić z czasem, jednak niektóre z nich niezbędne będą od samego początku prosperowania zakładu. Jednym z nich jest myjnia fryzjerska, bez której nie będzie możliwa praca fryzjerów. Co warto wiedzieć kiedy ją wybieramy?

Jakie są rodzaje myjni?

Kupując takie urządzenie musimy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań – myjnię zintegrowaną bądź wolnostojącą. Czym one się różnią? Ta pierwsza zajmuje dużo więcej miejsca, ponieważ połączona jest z fotelem, specjalnie dopasowanym do misy, w której myje się głowę. Jest to opcja wygodna, ale również droższa. Myjnie zintegrowane doceniane są głównie dlatego, że są to bardziej ekskluzywne meble i podnoszą ogólny standard salonu. Można zakupić nawet takie, które posiadają mechanizm wykonujący masaż klientowi podczas mycia głowy. Zapewnia to ogromny komfort i relaks osobom, które korzystają z usług naszego salonu. Jeżeli jednak zakład fryzjerski nie jest dość duży, aby pomieścić myjnie zintegrowane, można zakupić rewelacyjne myjnie fryzjerskie w wersji wolnostojącej. Nie są one tak imponujące i wygodne jak te z wbudowanym fotelem do masażu, jednak również spełnią swoją rolę. Doskonale sprawdzą się na mniejszej powierzchni – wówczas będą jedynym rozwiązaniem, aby nie zagracić salonu. Ponadto taki sposób należy do tych tańszych, dlatego jeżeli zależy Nam na tym, żeby nie wydać majątku na urządzenie swojego salonu fryzjerskiego – poszukajmy odpowiedniej myjni wolnostojącej. Nie wolno zapominać jednak o tym, aby zwrócić uwagę na to, aby kąt nachylenia był optymalny. Dla klienta siedzenie pod kątem prostym może być niewygodne.

Materiał – rzecz istotna

To, z czego wykonana jest myjnia ma ogromny wpływ na jej trwałość i komfort klientów. W przypadku opcji zintegrowanej powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na materiał z jakiego wykonany jest fotel, jak i misa. Miejsce do siedzenia powinno być wygodne, niezbyt szorstkie, miękkie i łatwe do odplamiania. Misa natomiast może być z tworzywa sztucznego, czyli plastiku. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ oferowane jest w przystępnych cenach i wielu, różnych kolorach. Stal nierdzewna, która również jest używana do produkcji mis w myjniach fryzjerskich, jest bardziej trwałym rozwiązaniem, ale jednocześnie dużo droższym.

Jaki kolor?

Warto również pomyśleć o kolorze, w jakim zamierzamy zakupić myjnię fryzjerską. Powinien on oczywiście pasować do całej aranżacji wnętrza, jednak szczególnie polecane są ciemne barwy ze względu na możliwość wystąpienia zabrudzeń. Na jasnych kolorach zdecydowanie bardziej widać wszelkie plamy, pomimo tego, że białe fotele mogą być niezwykle efektowne.

Myjnie fryzjerskie to bardzo ważny element urządzania salonu fryzjerskiego. Wybór odpowiedniej jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na zadowolenie i komfort osób odwiedzających zakład a to przekłada się na powszechną opinię o obsłudze klienta w naszym salonie. Zadbajmy zatem o to, by klienci wychodzili od nas z piękną fryzurą, zrelaksowani i zadowoleni. To bardzo pomoże wypromować salon i sprawi, że będzie on się dalej rozwijał.

MK
Sprawdź na: modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie.

2017-08-25T07:35:05+00:00 25 sierpnia 2017|Porady|