Strona główna » Blog » Monica Belluci na okładce Harper’s Bazaar

Monica Belluci na okładce Harper’s Bazaar

Majowy numer Harper’s Bazaar uwodzi wiosennymi kolorami. Na okładce pojawi się wyjątkowa Monica Belluci. Jedną z głównych atrakcji numeru będzie oryginalny akcent polski – monumentalna produkcja Kabaret Starszych Panów z udziałem polskich artystów i najbardziej znanych polskich projektantów. W ten sposób redakcja Harper’s Bazaar składa hołd jednemu z twórców Kabaretu, Jerzemu Wasowskiemu, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie w maju.

Wiosenna odsłona Harper’s Bazaar zaprasza wraz z Monicą Belluci do świata bajecznie kolorowych sukienek zaprojektowanych przez zaprzyjaźniony z aktorką duet Dolce&Gabbana. A wszystko to w tropikalnej scenerii, zaaranżowanej w paryskiej kamienicy i sfotografowane przez duńską fotografkę Signe Vilstrup.

Wydarzeniem numeru będzie wyjątkowa sesja dedykowana Jerzemu Wasowskiemu do której zaproszeni zostali polscy artyści, projektanci i twórcy estrady. Zobaczymy Danutę Stenkę w sukience uszytej specjalnie dla niej przez Macieja Zienia, Magdalenę Cielecką w kreacji Gosi Baczyńskiej, Olgę Frycz ubraną przez Anię Kuczyńską, Grażynę Szapołowską w garniturze od Tomka Ossolińskiego, Szymona Majewskiego prezentującego nową linie G Roberta Kupisza i Filipa Bobka w skórzanych spodniach i płaszczu Mariusza Przybylskiego. Każda para inscenizuje na zdjęciach swoją ulubioną piosenkę z Kabaretu Starszych Panów, pokazując jednocześnie uniwersalność tych wyjątkowych utworów. Dopełnieniem sesji będzie obszerny wywiad z Grzegorzem Wasowskim, a jubileuszowe obchody zamyka wspomnienie Bohdana Butenki – ilustratora książeczek dla dzieci, w tym słynnego Gapiszona oraz Gucia i Cezara – który był także autorem kostiumów i scenografii do Kabaretu Starszych Panów.

To nie jedyny polski akcent majowego Harper’s Bazaar. W numerze pojawi się także sesja śledząca wpływy wschodnie „W teatrze Kubuki” ze zdjęciami Artura Wesołowskiego i w stylizacji Anny Poniewierskiej.

Kolejną atrakcją majowego wydania będzie sesja mody przygotowana przez Carine Roitfeld „Ochronka dla zwierząt”, gdzie modelki prezentują jej ulubione kolekcje Prefall 2013. Przegląd najmodniejszych butów letniego sezonu będzie można obejrzeć śledząc sesję „W drodze”.

Ponadto w numerze pojawi się Lady Punk Vivienne Westwood, Salvador Dali i jego związki z amerykańskim Harper’s Bazaar, jak również najbardziej znany projektant butów Christian Louboutin, który zaprosił redakcję do swojego paryskiego mieszkania. Nie zabraknie także rozgrzewającej podróży, jachtem, po ciepłych wodach wokół Wysp Korzennych i wysp Banda.

W sekcji kultura tym razem cała prawda o autobiograficznym filmie Beyonce, najciekawsze pozycje z tegorocznego festiwalu filmów dokumentalnych Planete+ Doc, jak również recenzje wystaw, albumów, płyt, książek i zapowiedzi koncertów.

Maj_okladka_Harper s Bazaar_MONICA BELLUCCI

2018-03-14T08:18:27+00:0019 kwietnia 2013|Gwiazdy|