Strona główna » Blog » Moda w kolorze jesieni

Moda w kolorze jesieni

Brąz, jakkolwiek bardzo praktyczny nie jest kolorem twarzowym. To barwa natury, ziemi, ale lepiej odsuwać brąz od twarzy, choćby szalem lub białym kołnierzykiem. Jest też coś w tym kolorze, że mężczyzna w brązowym garniturze nigdy nie zostanie uznany za eleganckiego, nowoczesnego pana, a raczej za staroświeckiego jegomościa.

A jednak to kolor mający swoich zwolenników. I to takich, którzy raz wszedłszy w gamę od beżów po czekoladowy brąz pozostają jej wierni, cierpliwie przeczekując lata, kiedy niczego brązowego nie zobaczymy na wybiegach.

Brąz niestety, trochę postarza. I choć ciemny wysmukla, to jednocześnie nadaje sylwetce powagi, ciężkości. Podobnie jest z włosami w kolorze czekolady, ciemnego kasztana czy innego brązu. Jeśli w dodatku fryzura jest obfita, duża – same dodamy sobie niepotrzebnych lat, jak Beata Olech czy Monika Richardson, która zresztą szybko do jasnych włosów powróciła.

Brązowy ma za to inne zalety. Można go łatwo łączyć z wieloma innymi, weselszymi kolorami. Wszystkie zielenie, oranże, żółcie dobrze dobrane odcieniami i temperaturą potrafią zrobić cuda z garderobą i naszym wyglądem. Czerwonawy, mahoniowy brąz pasuje rewelacyjnie do chłodnego błękitu. Zawsze brąz współgra z bielą i z ecru, choć ten ostatni dodatek nada strojowi dostojności. Na pewno nie należy go łączyć z czernią, ostrożnie z fioletami i czerwienią. Tu obie barwy muszą być ciepłe, ba, gorące i nasycone. Brąz, który ma tyle pięknych odcieni nadaje się znakomicie na komponowanie stroju w stylu total-look, czyli wszystko w tym samym kolorze. Zawsze jednak warto dołożyć choćby jeden malutki element w innym kolorze, by przełamać powagę brązu.

W brązach nie powinny gustować panie Wiosny. Ich delikatna uroda zostanie przytłoczona. Jesienie i Lata mają pole do popisu, pasują im wszystkie tony brązów. A panie Zimy – powinny sięgać po odcienie chłodne, czekoladowe i łączyć je z innymi chłodnymi kolorami.

Brąz to kolor ludzi praktycznych i uporządkowanych, stojących mocno na ziemi. Inni widzą w miłośnikach brązu osoby stabilne, na które można liczyć, bo one stoją na straży porządku i łatwo nie rezygnują. Takie osoby dają innym poczucie bezpieczeństwa. Ale sami miłośnicy brązów nie zawsze wierzą we własne siły i umiejętności. Może dlatego są często perfekcjonistami, by nikt im nie zarzucił niekompetencji czy braku sumienności. Często rezygnują ze sfery życia osobistego i rzucają się w wir pracy dla innych. Wynika z tego, że szukając pracy, ubierz się w strój brązowy, a przyszły szef odbierze cię, jako osobę rzetelną, odpowiedzialną, na której zawsze można polegać.

tekst i foto: mwmedia

Nasze gwiazdy już doceniły brąz… zobacz ich brązowe kreacje:

[nggallery id=28]
2018-03-14T12:33:38+00:0012 września 2010|Gwiazdy, Styl|

Może zainteresuje Cię również: