Moda na tanie latanie. Skąd takie niskie ceny lotów?

Strona główna » Blog » Moda na tanie latanie. Skąd takie niskie ceny lotów?

Moda na tanie latanie. Skąd takie niskie ceny lotów?

Kilkanaście lat temu podróż samolotem była przywilejem dla wybranych. Dziś większość z nas swą podróż rozpoczyna właśnie na lotnisku. Moda na latanie trwa, a atrakcyjne ceny kuszą kolejnych amatorów podniebnych wojaży. Polowanie na wyjątkowe okazje stało się też swoistym trendem ostatnich lat, a na forach internetowych nie brak „konkursów” na najbardziej oszczędnych pasażerów. Jak to możliwe, że bilety lotnicze można kupić nawet o połowę taniej? Skąd tak niskie ceny i co to oznacza dla pasażerów?

Przewoźnicy i ich sposób na oszczędności

Tanie linie lotnicze mogą sobie pozwolić na obniżenie cen biletów dzięki oszczędnościom. Co ważne – nie oszczędza się na bezpieczeństwie, lecz na kosztach związanych z samą podróżą. Linie te korzystają z mniejszych, za to znacznie tańszych lotnisk, co już samo w sobie pozwala obniżyć cenę biletu. Prowadzenie sprzedaży za pomocą internetowych systemów rezerwacyjnych oraz sprzedaż telefoniczna stały się kolejnym sposobem na minimalizację kosztów. Po co płacić za utrzymanie kas, skoro i tak sprzedaż online święci w ostatnich latach triumfy? Tych oszczędności pasażerowie i tak nie odczuwają na swej skórze.

Decydując się na korzystanie z usług tanich linii lotniczych trzeba też zapomnieć o darmowych kanapkach oraz innych dodatkach, które czekają na pokładach znacznie droższych przewoźników. Warto też pamiętać, że tanie loty związane są zazwyczaj z możliwością zabrania ze sobą ograniczonej ilości bagażu. Za dodatkowe pakunki trzeba dopłacić, jednak nawet w tej sytuacji cena biletu pozostaje znacznie niższa.

 

Tanio, czyli gorzej?

Po dekadzie działalności na polskim rynku tanich linii lotniczych śmiało można stwierdzić, że wszelkie obawy związane z ich działalnością nie znalazły odbicia w rzeczywistości. Wbrew  złośliwym komentarzom sprzed kilku lat pasażerowie nie są skazani na podróż na stojąco, a brak darmowych kanapek nikogo nie zniechęca. Bezpieczna podróż oraz wszelkie podstawowe udogodnienia sprawiają, że brak darmowych kanapek czy drinków nikomu nie przeszkadza.

Dla kogo tanie loty są idealnym rozwiązaniem?

Oferta tanich linii lotniczych to idealna propozycja dla tych, których nie stać na przelot samolotem ze wszystkimi udogodnieniami. Ci, którym brak dodatkowych wygód nie przeszkadza i dla których najważniejsza jest możliwość zwiedzania świata za niską cenę, mogą dzięki nim realizować swe marzenia o dalekich wyprawach nie troszcząc się o finanse.

Moda na latanie trwa w najlepsze, a samolot już dawno przestał być luksusem dla wybranych. Czy faktycznie taka forma podróżowania jest dostępna dla każdego? Wystarczy zerknąć na stronę biura podróży First Class by przekonać się, że tanie loty to nie fikcja. Podróż do Barcelony za niespełna 400 złotych? Wyprawa do odległego Sydney za cenę 3,5 tysiąca złotych? Takie oferty w czasie coraz większego zainteresowania ofertami tanich linii lotniczych można znaleźć coraz częściej, z czego z pewnością ucieszy się każdy fan podróży.

lot

2018-03-14T07:59:57+00:002 września 2013|Biznes|

Może zainteresuje Cię również: