zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Moda na e-papierosy – zmiana na lepsze?

Moda na e-papierosy – zmiana na lepsze?

Akcyza na papierosy cyklicznie rośnie. Rząd walczy z uzależnieniem społeczeństwa od dymka. Każda luka rynkowa dąży jednak do zapełnienia, a e-papieros to idealny przykład potwierdzający tendencję. Czym urządzenie się charakteryzuje i czy jest lepsze od zwykłego papierosa? A może w końcu odpowiada na pytanie jak rzucić palenie?

Podstawowa różnica

Dym z e-papierosa nie zawiera w sobie typowych dla zwykłego papierosa substancji smolistych, rakotwórczych. Wydziela miły zapach. Dalej jednak do organizmu palacza wpływa nikotyna, regulowana jakością mieszanki baterii. Niektóre osoby traktują e-papieros jako zdrowe zastępstwo papierosa, ponieważ niektóre płyny zupełnie nie zawierają nikotyny. Co najważniejsze, e-papierosa nie trzeba podpalać i wyrzucać, a jedynie dawkować porcje w odpowiedniej dla użytkownika ilości.

Jak to działa?

Palenie wygląda zdecydowanie inaczej. Podlega procesowi inhalacji. Rezygnacja z opcji zaciągania. Elektroniczne papierosy przyjmują zróżnicowane kształty. Zasada działania to krótko mówiąc podgrzanie płynu z określoną dawką nikotyny.

E-papieros to gadżet wymagający ładowania. Działa zwyczajowo jeden dzień, a w bardzo tanich produktach mniej niż dwie godziny, co uniemożliwia osiągnięcie całkowitego komfortu użytkowania. Palenie w ten sposób wydaje się tańsze w zależności od sposobu ładowania. Jednorazowy wydatek duży. Zwraca się po kilku miesiącach.

W sensie wielkości istnieją już na rynku e-papierosy w formacie normalnego papierosa, a nawet da się spotkać kształt slim. Komfort użytkowania bywa różny. Z reguły urządzenie ma dopasowany ustnik, jednak wielu palaczy zniechęca się wagą, złym formatem trzymania.

E-papieros to na pewno wysoka dominacja pod względem doboru smaków. Jest ich niezliczona wręcz ilość. W elektronicznym dymku powstaje opcja regulowania napływu nikotyny. Palacz nałogowy może wyeliminować całkowicie wpływ rakotwórczych substancji. Przy zakupie należy korzystać jedynie z oferty renomowanych sprzedawców, ponieważ na czarnym rynku spotyka się groźne dla zdrowia, nielegalne wypełnienia.

Oczywiście polityka państwa, całej Unii Europejskiej zmierzająca do wyeliminowania nałogu sięgania po kolejną groźną dla zdrowia paczkę. Standardowe papierosy stają się coraz droższe, a charakteryzowane akcesoria konkurują na rynku, zapewniając różną jakość i cenę.

Na zakończenie

Palacze wydający na kolejną paczkę ciężko zarobione pieniądze, żałujący swojego zdrowia w dłuższym okresie powinni zainteresować się nowoczesnymi e-papierosami umożliwiającymi stopniowe eliminowanie nałogu, jego ograniczenie, a także zastąpienie negatywnego nawyku nowym. O wiele bezpieczniejszym z praktycznego punktu widzenia.

2018-03-14T08:32:05+01:001 lutego 2013|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: