Strona główna » Blog » Moda i design w 3D

Moda i design w 3D

Platforma współpracy Moda & Design Modeus, sieciowe miejsce spotkań projektantów, producentów oraz sprzedawców hurtowych i detalicznych, to nie tylko wiele funkcjonalności, ale także bardzo atrakcyjny sposób prezentowania produktów za pomocą utworzonych z ich zdjęć trójwymiarowych skanów, wykonywanych w studio 3D.

Jak wiadomo, odpowiednia prezentacja produktu to klucz do skutecznej sprzedaży. Dzięki innowacyjnej usłudze skanowania 3D możliwe staje się jego kompletna wizualizacja w formie cyfrowej.

Prezentacja produktów w nowoczesnej technologii trójwymiarowej niesie ze sobą wiele korzyści. Nie tylko przyciąga ona uwagę odbiorców dzięki swojej interaktywności i wrażeniu namacalności, lecz także ma wiele zastosowań – od multimedialnych prezentacji odtwarzanych z pendrive’a, płyty CD czy też rzutnika, po sklepy internetowe i witryny firm.

Skany 3D mogą być również wykorzystywane na billboardach, a także w… muzeach, podczas prezentacji dzieł sztuki wyróżniających się niecodziennymi wymaganiami ekspozycyjnymi.

Ten sposób przedstawiania przedmiotów jest niezwykle wygodny – dzięki zastosowaniu formatu .swf do oglądania obrazów w tej technologii nie jest potrzebne specjalistyczne oprogramowanie – wystarczy dowolna przeglądarka internetowa.

Obecnie znacząco rośnie sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu, a sposób prezentacji oferty firmy na stronie internetowej jest istotnym czynnikiem wpływającym na wyniki sprzedaży. Stąd niebagatelne znaczenie prezentacji asortymentu w formie skanów 3D. Dodatkowym atutem takich prezentacji jest to, że mają one formę filmów, także interaktywnych. Interesujące i nowatorskie przedstawienie produktu budzi zaufanie i świadczy o wysokim poziomie posługującej się nim firmy.

Studio 3D oferuje swoim użytkownikom siedem opcji skanu: obrót w jednej osi, obrót w dwóch osiach, prezentacja z animacją, powiększenie, prędkość obrotu, wybór tła oraz zamieszczenie logotypu.

Skan może zostać wykonany na białym tle, co najlepiej sprawdza się w przypadku samodzielnie stojących przedmiotów, jak i na tle wybranym przez użytkownika.

Studio 3D proponuje nie tylko trójwymiarowe skany. Oferuje także sesje zdjęciowe, projekty materiałów reklamowych, filmowe animacje oraz schematy wybuchowe, umożliwiające wyszczególnienie części składowych prezentowanego obiektu.

2018-03-14T10:12:54+00:0022 grudnia 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: