Strona główna » Blog » Moda w ciąży – wybór wygodnej spódnicy

Moda w ciąży – wybór wygodnej spódnicy

W trakcie ciąży młoda mama najczęściej skupia się na zdrowiu dziecka. Zazwyczaj odstawia się wszelkie używki, takie jak alkohol lub papierosy, spożywa się także zdrowe i pełne wartości warzywa oraz owoce. Ten czas poświęcony dla dziecka może być wspaniały dla przyszłych rodziców, nie należy jednak zapominać o sobie. Dla wielu kobiet poprawa humoru wiąże się z estetycznym wyglądem. Moda dla Pań w ciąży jest często pomijanym tematem, są jednak takie elementy garderoby, jak spódnice ciążowe. Te mogą być szykowne i eleganckie, co na pewno polepszy samopoczucie każdej kobiety.

Dres czy spódnica

Jedno i drugie! W szafie przyszłej mamy znajdować powinny się zróżnicowane ubrania. W trakcie dziewięciu miesięcy z całą pewnością przydarzy się niejedna okazja do włożenia eleganckiej spódnicy ciążowej, choć prawdopodobnie dres zakładany będzie dużo częściej. Wygodne ubrania najczęściej wybierane są w trakcie ciąży, co wcale nie oznacza, że zrezygnować należy z bardziej stylowych ubrań. Należy jednak pamiętać, że najbardziej przyjazne będą naturalne i przede wszystkim ciepłe materiały. Tu najlepszym wyborem okazać się może bawełna. Jest to tkanina, która zapewnia odpowiednią temperaturę ciała, bez względu na porę roku. Zarówno spodnie, jak i spódnice posiadać powinny dodatkowy materiał okalający brzuszek. To zapewni ciepło oraz komfort noszenia.

Spódnice ciążowe – najlepszy wybór

Spódnice produkowane z myślą o kobietach w ciąży różnią się od zwyczajnych modeli. Dlatego podczas ich wyboru należy zwracać uwagę na nieco inne rzeczy. Jest to głównie długość spódnicy. Te powinny przekraczać choć trochę długość kolan. Warto też pamiętać, że gdy spódnica zaczyna się nad brzuchem, to całość może się podnieść, a więc powinna ona być jeszcze dłuższa, by dawała jeszcze więcej komfortu. Należy też zwracać uwagę na model spódnicy, gdy zdecydujemy się na modne w ostatnim czasie midi, to możemy uzyskać nieciekawy efekt – ten model na pewno skróci optycznie sylwetkę. Spódnice ciążowe nie powinny być też zbyt krótkie, mają one dawać ciepło, szczególnie w okolicy brzucha.

Pozostań przy swoim

Tym, czym kierować się powinny Panie przy wyborze ubrań ciążowych, to też własne upodobania. Oczywistym jest rezygnacja z niektórych ubrań, jednak nie ze wszystkiego! Ciąży nie trzeba ukrywać, należy się nią cieszyć. Brzuszek powinien być jednak zakryty, ale wcale nie czernią, jeśli normalne ubrania były kolorowe, to ciążowe także powinny być. Jeśli jednak wcześniej panie nosiły czerń, teraz też nie muszą z niej rezygnować.

Bardzo ważny jest również krój ubrań. Spódnica ciążowa nie musi być wielkim workiem zakrywającym ciało. Bardzo estetyczne i jednocześnie wygodne są modele dresowe. Te opinają brzuszek, ale dają też komfort podczas użytkowania. Do nich bez problemu założyć można trampki i fajny t-shirt. Podobnie klasyczna ołówkowa spódnica – może ona być noszona przez kobiety w ciąży, musi jednak być wykonana z elastycznego materiału. Do niej włożyć można elegancką koszulę lub luźną bluzeczkę oraz baletki, całość z pewnością prezentować się będzie bardziej elegancko.

W poszukaniu ubrań ciążowych zapraszamy na stronę: https://cangaroo.pl/pl/spodnice-ciazowe.

2018-03-14T03:22:09+00:006 listopada 2017|Styl|