Mocne i zadbane włosy na Twojej głowie

Strona główna » Blog » Mocne i zadbane włosy na Twojej głowie

Mocne i zadbane włosy na Twojej głowie

Jak wzmocnić włosy? To pytanie zadaje sobie niemal każdy. I choć od wieków słyszy się o cudownych eliksirach na porost włosów, to do dzisiaj nikomu nie udało się wymyślić nic, co z dnia na dzień nadałoby włosom niezwykłą gęstość, grubość. Jednak jest wiele sposobów, które mogą poprawić ich stan.

Aby działanie było skuteczne, trzeba systematycznie postępować przez wiele miesięcy, a najlepiej wprowadzić takie nawyki już na zawsze. Żadna, jednorazowa akcja nie przyniesie rezultatów, a jak na razie o cudownych eliksirach należy zapomnieć. Jak wzmacniać włosy? Poznaj najważniejsze zasady.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Wybieraj starannie wszystkie szampony, odżywki, lakiery, mgiełki, farby do włosów  i wiele innych preparatów. Czytaj etykiety i kupuj te produkty, które zawierają jak najmniej szkodliwych substancji uszkadzających strukturę włosów. Do takich składników należą wszelkie parabeny i siarczany.

Mycie włosów

Jednoznacznie nie da się określić, jak często należy myć włosy. Najlepiej robić to nie częściej niż co 3 lub 4 dni. Mycie włosów każdego dnia powoduje, że uaktywniają się gruczoły łojowe i włosy jeszcze bardziej przetłuszczają się.

Oczywiście, jeśli włosy są tłuste, należy je umyć, ale warto się starać, by nie robić tego codziennie. Włosy najlepiej myć w letniej lub wręcz chłodnej wodzie, a rozczesywać dopiero w momencie, kiedy troszkę podeschną.

Stosuj odżywki

Raz lub dwa razy w tygodniu warto zastosować dobrą odżywkę, dobraną odpowiednio do problemu, który dotyka nasze włosy. Jednak, aby zbytnio nie obciążać włosów, preparat stosujemy tylko na końcówki włosów.

Odpowiednia szczotka i grzebień

Dobra szczotka i odpowiedni grzebień to też jedna z odpowiedzi na pytanie – jak wzmocnić włosy. Należy czesać je szczotkami o naturalnym włosiu, bo to ono skutecznie rozprowadza po włosach serum i w ten sposób nadaje im połysk.

Nie należy jednak czesać włosów zbyt często, a gdy wymagają przeczesania warto używać grzebienia, koniecznie o szerokich ząbkach.

Farbowanie i inne zabiegi

Farba do włosów nie wpływa korzystnie na nie, mimo, że teraz w powszechnym użyciu są farby niezawierające amoniaku. Trwała ondulacja to prawdziwa katastrofa dla struktury włosa i ten odcinek włosa, który był jej poddany, już nigdy nie zregeneruje się.

Wiele kobiet codziennie rano używa prostownicy do włosów, a to zabieg, który je ekstremalnie wysusza i niszczy całą łuskę włosa. Ze wszystkich tych zabiegów należałoby zrezygnować, a przynajmniej stosować je jak najrzadziej.

Zapobieganie wypadaniu włosów i łysieniu

Jeśli Twoje włosy wypadają nadmiernie, albo dostrzegasz miejsca, w których są one zdecydowanie rzadsze, musisz działać natychmiast. Warto zastosować jeden z dobrych preparatów, który powstrzymuje tak zwane łysienie androgenowe. Tego typu preparaty przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Stosowane systematycznie w długim okresie przynoszą znaczną poprawę stanu włosów, zagęszczają je i oczywiście powstrzymują wypadanie. Jednak trzeba też zdawać sobie sprawę, że efekty zauważyć można po kilkumiesięcznym stosowaniu preparatu.

2017-09-14T07:38:56+00:00 14 września 2017|Kosmetyki|