Mity na temat liftingu Zaffiro

Strona główna » Blog » Mity na temat liftingu Zaffiro

Mity na temat liftingu Zaffiro

Metodę tą określa się mianem odmładzania bez użycia skalpela. W istocie tak jest. Obalamy jednak mity, które powstały na ten temat.

Wraz ze wzrostem popularności tej metody pojawiły się różnorodne opinie na ten temat. Jak każdy zabieg, tak i ten ma swoje przeciwniczki i zwolenniczki. Wiadomo, że jego skuteczność, czy efekty i to jak długo się utrzymują nie zależy tylko od samej metody czy jakości wykonania. Wpływ ma na to przede wszystkim wiek, rodzaj, a nawet kolor skóry, skłonności do starzenia. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to metoda ta dla Ciebie – zapoznaj się z najczęściej występującymi mitami na ten temat. Być może nieprawdziwe opinie uznałaś za fakt. A to poważny błąd.

MIT: Zabieg liftingu jest bolesny

To nieprawda. Faktem jest, że urządzenie poddrzewa tkanki znajdujące się w najgłębszych warstwach skóry. Przez co możesz odczuwać momenty przenikania ciepła. Jednak są to krótkie odcinki czasu. Wiele kobiet korzystających z tego zabiegu uważa nawet, że sam zabieg jest relaksujący. Właśnie ze względu na towarzyszące mu ciepło. Nie ma tutaj mowy o żadnym bólu.

MIT: Skóra po zabiegu wymaga rekonwalescencji

To nie żaden zabieg chirurgiczny. Nie ma, zatem mowy o długiej regeneracji. Co prawda, mogą pojawić się zaczerwienienia czy niewielkie podrażnienia tuż po zabiegu, jednak znikają one w przeciągu doby od jego wykonania. Oczywiście to czy wystąpią i w jakiej częstotliwości zależy od skóry i miejsca, gdzie wykonywany jest lifting Zaffiro.

MIT: Zabieg można wykonać tylko w określonych miejscach na ciele

Nie ma właściwie żadnych przeciwwskazań, co do miejsca, w którym można taki zabieg wykonać. Chyba, ze są do tego jakieś przeciwskazania medyczne, np. uszkodzenia skóry, przebyte choroby itp. Jeśli jednak nie masz takich problemów, lifting możesz zastosować niemal na dowolną partię ciała tj.: dekolt, twarz, brzuch, szyję, wewnętrzną stronę ud, ramiona, piersi itp.

MIT: Na efekty trzeba długo czekać

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu. Tak szybkie efekty zawdzięczane są działaniu promieniowania podczerwieni. Przyczynia się ono do natychmiastowego skręcenia włókien kolagenowych. To z kolei powoduje uniesienia rysów. Kolejne zmiany widoczne są do 6 miesięcy. Co prawda nie są już tak widoczne, ale z pewnością docenisz również i ich zalety. Wiąże się to z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. W praktyce skóra się gęściejsza i mniej podatna na powstawanie zmarszczek i wiotczenie.

MIT: Zabieg Zaffiro nie jest dla wszystkich

O ile nie ma przeciwwskazań medycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mogła skorzystać z takiego zabiegu. Możesz wykonać go nawet po 25. Roku życia, jeśli to konieczne i zaobserwujesz np. utratę jędrności skóry. Wówczas wystarczy tylko jeden zabieg

Artykuł powstał dzięki firmie Estetican, która oferuje termolifting Zaffiro: http://estetican.pl/termolifting-zaffiro w klinice w Warszawie.

2017-04-24T11:18:50+00:00 24 kwietnia 2017|Uroda|

Zostaw komentarz