Miss Wheelchair World 2017

Miss Wheelchair World 2017 – odliczamy dni do finału!

Podczas pierwszych na świecie wyborów Miss Wheelchair World 2017, 24 dziewczyny z całego świata staną do rywalizacji o koronę najpiękniejszej. Od rówieśniczek odróżnia je to, że poruszają się na wózkach. Łączy zaś piękno, siła i wiara, że to właśnie w ich ręce trafi prestiżowe wyróżnienie.

 – Warszawa wpisane ma w swoje DNA wartości równościowe: otwartości, życzliwości, przyjaźń. Aktywni mieszkańcy, życzliwe miejsce, otwarta metropolia – taka wizja Warszawy wypracowana została przy udziale mieszkańców, ekspertów oraz urzędników w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 roku.  Naszym celem jest Warszawa otwarta na każdego człowieka, jego kompetencje, wiedzę i indywidualizm – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i dodaje –  Cieszę się, że taką Warszawę pokażemy tym wspaniałym kobietom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie Miss Wheelchair World. To będzie dla nas wszystkich wspaniałe, wielokulturowe doświadczenie. Zaś dla finalistek niepowtarzalna przygoda. Zapraszam serdecznie do udziału w Finałowej Gali, która odbędzie się już w sobotę, 7 października. To ostatni moment, aby zarezerwować bilet.

 Wybory Miss Wheelchair to znacznie więcej niż tylko konkurs piękności. To także niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów Miss Wheelchair World 2017 udowadniają, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

 – Doświadczenie zdobyte przy organizacji konkursu krajowego oraz posiadana wiedza na temat niepełnosprawności sprawiła, iż postanowiliśmy zorganizować ogólnoświatową edycje konkursu. Wspólnie z kobietami z różnych regionów świata chcemy zmieniać wizerunek osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Chcemy pokazać, iż niepełnosprawność nie określa nas jako kobiet, a piękno nie ma barier. Chcemy promować równość na całym świecie – mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka, organizator konkursu.

 Jest to konkurs, który nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest zarówno dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

 Kandydatki do pierwszego tytułu Miss Wheelchair World

Kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa.

 Jury po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami i długich naradach zdecydowano, że do finału Miss Wheelchair World 2017 przeszły 24 finalistki:

Victoria José (Angola), Aleksandra Chichikova (Białoruś), Carla Maia (Brazylia), Vahen King (Kanada), MaríaDíaz (Chile), Paula Miranda (Chile), Kati van der Hoeven (Finlandia), Sandrine Ciron(Francja), Nadjet Meskine (Francja), Pahola Solano (Gwatemala), Priya Bhargava(Indie), Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie), Laura Miola (Italy), Karen Rocha (Meksyk), Ludmila Iachim (Mołdawia), Mirande Bakker (Holandia), Beata Jałocha (Polska),  Adrianna Zawadzińska (Polska), Alena Tiapkova (Rosja), Lebohang Monyatsi (RPA), Oksana Kononets (Ukraina), Uliana Pcholkina (Ukraina), Jennifer Lynn Adams (USA), Angelina Waleskaya (Białoruś).

 Jury konkursu Miss Wheelchair World 2017

O tytule pierwszej w historii Miss Wheelchair World 2017 zdecyduje jury w składzie: Olga Alaba (Miss Polski na Wózku 2013), Magdalena Bystrzycka (Make up Artist w Douglas), Iwona Cichosz (Miss Świata Głuchych 2016), Andrzej Golimont (samorządowiec), Bartłomiej Główczyński (Channel Director Lifestyle w Discovery Networks International), Mateusz Hładki (dziennikarz), Karolina Malczyk (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania), Paulina Malinowska-Kowalczyk (dziennikarka), Ewa Malinowska-Grupińska (Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy), Bartek Marszałek (kierowca wodnej formuły 1-F1 H2O), Agnieszka Michalczyk (mecenas Akademii Dobrego Stylu), Agata Młynarska (dziennikarka, Prezes Fundacji Ona Ona Ona, Kawaler Orderu Uśmiechu), Marek Plura (europoseł), Sylwia Sucharska (modelka), Ryszard Rembiszewski (prezenter radiowy i telewizyjny), Katarzyna Wojtaszek (Prezes Fundacji Jedyna Taka) i Anne Wafula-Strike (sportowiec, biegaczka na wózku).

Spośród 24 kobiet, z 19 krajów Jury dokona wyboru:

         Miss Wheelchair World 2017

         I Vice-Miss Wheelchair World 2017

         II Vice-Miss Wheelchair World 2017.

 Głosami internautów zostanie wybrana Miss Popularity Wheelchair 2017 (Miss Popularności na Wózku 2017), a głosami akredytowanych przedstawicieli mediów Miss Photo Wheelchair 2017 (Miss Foto na Wózku 2017). Dodatkowo przez Partnerów wydarzenia przyznane będą tytuły komplementarne.

 Wybory Miss Wheelchair World 2017 to znacznie więcej niż tylko konkurs piękności. To także niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów Miss Wheelchair World 2017 udowadniają, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

 Jest to konkurs, który nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest zarówno dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

 Uroczysta gala

Pierwsze wybory Miss Wheelchair World 2017 odbędą się w sobotę, 7 października o godz. 19.00, w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Aby zapewnić wszystkim gościom możliwość aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu, podczas gali będzie także tłumaczenie na polski i międzynarodowy język migowy oraz pętla indukcyjna i audiodeskrypcja na żywo. Gali Finałowej towarzyszy ciekawa część artystyczna. Muzyczną atrakcją wieczoru będą występy Moniki Kuszyńskiej oraz Sound’n’Grace, popularnego zespołu wykonującego muzykę gospel, R&B, soul i funk. Na scenie zaprezentują się także Sahel Blues z młodzieżą z grupy Młodzi Migają Muzykę. Goście będą mieli również okazję podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy z popularnego programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami oraz grupy Swing-Duet.

 Zarezerwuj bilet na wydarzenie

Na stronie www.misswheelchairworld.com został uruchomiony system bezpłatnej rezerwacji biletów na Galę Finałową. Aby zarezerwować bilet trzeba wypełnić formularz znajdujący się na stronie i potwierdzić dokonanie rezerwacji naciskając. Na podany w rezerwacji adres mailowy wysłany zostanie link generujący bilet. Liczba biletów na Galę Finałową jest ograniczona. O przyznaniu zaproszenia decyduje kolejność dokonanych i potwierdzonych rezerwacji. Każdy bilet posiada swój unikalny numer (miejsca podczas gali nie są numerowane, o miejscu na widowni decyduje kolejność przyjścia). Na jednym formularzu można zgłosić maksymalnie 5 osób, przy czym przy każdej osobie należy podać imię i nazwisko oraz informacje czy osoba porusza się przy pomocy wózka, czy potrzebuje pętli indukcyjnej, tłumacza języka migowego lub audiodeskrypcji. Bilet należy zabrać ze sobą na Galę Finałową (w formie wydrukowanej lub zapisany na telefonie/tablecie).

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz profile uczestniczek konkursu dostępne są na stronie www.misswheelchairworld.com oraz na fanpage’u wydarzenia na Facebooku. 

 Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka, a gospodarzem Miasto Stołeczne Warszawa. Producentem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

Miss Wheelchair World 2017 Miss Wheelchair World 2017

Scroll to Top
Scroll to Top