Miss Dior – klasyka kobiecych perfum

Strona główna » Blog » Miss Dior – klasyka kobiecych perfum

Miss Dior – klasyka kobiecych perfum

Miss Dior to ponadczasowy zapach, który wciąż ewoluuje i dzięki temu zachwyca kolejne pokolenia młodych kobiet. Nie jest to jednak banalnie słodka kompozycja – to wyjątkowe połączenie nut owocowo-kwiatowych, które będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckich stylizacji.

Moda bywa przewrotna. Niektóre trendy szybko odchodzą w niepamięć, inne z kolei powracają do łask co kilka sezonów. Jeszcze inne staja się modową klasyką, mają ponadczasowy charakter, a wraz z upływem lat ewoluują dopasowując się do współczesnych trendów. Tak jest zarówno w świecie ubrań, jak i kosmetyków czy perfum właśnie. Przykładem takiego zapachu jest Miss Dior, czyli wyjątkowe perfumy dla kobiet, który już od wielu lat nie schodzą z listy bestsellerów i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo będą gościć na szczycie.

Historia pewnego przypadku

Dom mody założony w 1946 roku przez Christiana Diora to obecnie jedno z największych francuskich przedsiębiorstw działających na modowym rynku. Projektant nazywany mistrzem haute couture, czyli tzw. wysokiego krawiectwa, doskonale wiedział, że nie sama szata zdobi człowieka. Przygotowując swoją pierwszą kolekcję Dior szukał idealnego dopełnienia do pięknych kreacji. Postawił na niezwykle elegancki, szyprowy zapach, który przeszedł do klasyki. Pojawiło się jedno „ale” – jak nazwać tę wyjątkową kompozycję, która jednocześnie będzie odzwierciedlała zamiłowanie do elegancji, jakie przyświecało projektantowi, ale jednocześnie będzie hołdem złożonym kobiecości.

Legenda głosi, że o nazwie kultowych perfum zadecydował przypadek. Gdy do butiku projektanta przyszła jego siostra, jedna z pracownic miała na jej widok zawołać „Voila Miss Dior”.

Ewolucja ideału

Pierwsza kolekcja Diora odniosła ogromny sukces, a perfumy Miss Dior stały się jego częścią. Obecnie zapach przeszedł sporą ewolucję, jednak nie stracił nic na swojej elegancji i wciąż kojarzony jest z high fashion. W sprzedaży można znaleźć m.in. Miss Dior Eau de Perfum, Miss Dior Absolutely Blooming czy Miss Dior Blooming Bouquet. Każda z tych wersji różni się od siebie, mają jednak jeden wspólny mianownik – zmysłowe owocowo-kwiatowe połączenie.

Perfumy Miss Dior to kompozycje adresowane przede wszystkim dla młodych kobiet. Są ciepłe, lekkie i zmysłowe, dlatego stanowią szczególnie dobrą propozycję na lato, zwłaszcza w zestawieniu z eleganckimi i zwiewnymi stylizacjami. Szczególnie docenianą odsłoną Miss Dior jest Absolutely Blooming, którego główne nuty zapachowe to piwonia, róża, czerwone owoce oraz piżmo. Specjaliści ze świata perfum oceniają wręcz, że jest to kompozycja idealna.

Przepis na sukces

Dom mody Christiana Diora słynie jednak nie tylko z perfum Miss Dior. Francuskie przedsiębiorstwo modowe wylansowało wiele zapachów, które podbiły serca i nosy wielu milionów ludzi na całym świecie. Wystarczy wspomnieć kultowe Jadore, których twarzą była Charlize Theron, Fahrenheit Le parfum. Jeśli szukasz ponadczasowych perfum, których uniwersalne piękno nie traci na aktualności, bez obaw sięgnij po flakoniki sygnowane logo domu mody Christiana Diora.

2018-03-14T03:24:50+00:00 27 września 2017|Kosmetyki|