Strona główna » Blog » Mirek Baka i Marek Kaliszuk w Cyrku Zalewski

Mirek Baka i Marek Kaliszuk w Cyrku Zalewski

Aktor Mirek Baka mieszkający na stałe w Gdańsku rzadko pojawia się na salonach czy innego rodzaju imprezach. Woli, aby jego fani znali go z teatru, seriali i filmów. Ale dla fundacji „Żyć z POMPĄ„, której jest Fundatorem od lata 2009 zawsze robi wyjątek.

Fundacja powstała z myślą o dzieciach, które rodzą się z chorobami układu pokarmowego i utrzymywane są przy życiu dzięki podaży żywienia drogą dożylną za pomocą specjalistycznego sprzętu – pomp żywieniowych.

Aktor zabrał ponad dwadzieścia dzieci do Cyrku Zalewski, który gościł niedawno w Gdańsku. Cieszył się, że dzieciaki będą mogły się rozerwać, pośmiać. – Cieszymy się, ze była tak możliwość, bo rodziców tych dzieci nie stać już na nic oprócz rehabilitacji – wspomina Beata Stawicka – Prezes Zarządu Fundacji. Dzieci mogły zobaczyć słonia, foki, konie, wielbłądy, kucyki, kozy, kaczki, akrobacje i wiele innych atrakcji.

– Cieszyłem się z nimi jak dziecko… w cyrku byłem będąc małolatem – opowiadał Mirek Baka. Do fundacji dołączył też aktor Marek Kaliszuk ( Pierwsza miłość i M jak
miłość) i również pojawił się w cyrku. Jemu najbardziej przypadł do gustu pokaz motocyklowy kierowców z Brazylii. Sam nie mógł sobie odmówić przetestowania jednego z motorów.

[nggallery id=4616]

2013-05-06T10:29:45+00:006 maja 2013|Gwiazdy|