Strona główna » Blog » Miłość po francusku

Miłość po francusku

Różnica wieku pomiędzy partnerami głównym motywem komedii „Miłość po francusku”

Miłość po francusku” walczy ze stereotypem cichej i pozbawionej marzeń oraz pragnień kobiety w średnim wieku. Alice Lantins, główna bohaterka filmu, na wskroś obnaża zakodowany społecznie obraz kocicy, udowadniając że relacja starszej kobiety z młodszym od siebie mężczyzną może przerodzić się w prawdziwą miłość.

Mimo coraz częstszego poruszania tematu w mediach, relacje starszych kobiet z młodszymi mężczyznami wciąż budzą wiele kontrowersji. Zakorzenione w kulturze stereotypy są jednak łamane poprzez takie produkcje jak właśnie „Miłość o francusku”. Film opowiada o Alice Lantins – 38-letniej, pięknej, ambitnej i całkowicie oddanej swojej pracy singielce. Alice ma w ręku wszystkie atuty, aby zostać nową redaktor naczelną magazynu „Rebelle”. Wszystkie, poza jednym… Brakuje jej przebojowości i spontaniczności, której wymaga od niej kierownictwo pisma. Swojej szansy upatruje więc w romansie z 20-letnim, czarującym Balthazarem, którego poznała podczas podróży samolotem.

– Młodość nie zastanawia się nad skutkami swych działań, wierzy, że jest nieśmiertelna. Tylko ludzie, którzy nie mają w sobie lęku, pozostają młodzi duchem – opowiada o swoim nowym filmie David Moreau, reżyser „Miłości po francusku”.

Dla Virginie Efiry, głównej aktorki „Miłości po francusku”, temat kocic (ang. cougar) w kulturze to świadectwo rosnącego równouprawnienia kobiet. – Okazuje się, że właśnie lęki Alice związane z wiekiem, co jest kolejnym elementem narzuconym przez społeczeństwo, okażą się hamulcem w rozwoju tego związku – opisuje graną przez siebie postać. – Nie podoba mi się, że kobiety zawsze określa się jakimś grupowym mianem, np. kuguar lub MILF, czyli mamuśka, którą chciałbym zaliczyć. Mam wrażenie, że społeczeństwo chce je skatalogować, przykleić etykietkę i w ten sposób ograniczyć.

Jak pisze Jordan Mintzer z The Hollywood Reporter, „chemia pomiędzy głównymi aktorami widoczna jest od pierwszej do ostatniej minuty”. Polscy widzowie będą mogli się o tym przekonać już 19 sierpnia, kiedy film wejdzie na ekrany polskich kin.

Polskim dystrybutorem jest Monolith Films.

miloscpofrancusku-1 miloscpofrancusku-2 miloscpofrancusku-3

2018-03-14T08:08:49+00:0010 czerwca 2013|Kultura|