Strona główna » Blog » Miłość nie wyklucza

Miłość nie wyklucza

Dzisiaj rusza kampania „Miłość nie wyklucza” walcząca o prawo do związków partnerskich. Billboardy i ulotki pojawią się w Warszawie w dwóch odsłonach. W pierwszej eksponowane będą zdjęcia z dzieciństwa dorosłych dziś lesbijek i gejów i hasło „Gdy dorosną, nie będą miały równych praw„. Potem pojawią się plakaty, na których będą ci sami ludzie, ale kilkanaście lat później, razem z partnerami tej samej płci.

Na stronie kampanii www.miloscniewyklucza.pl umieszczono fotografie 8 osób wraz z krótkimi historiami. Następnym krokiem będzie pokazanie ich aktualnych zdjęć oraz dodanie edukacyjnych treści na temat związków partnerskich.

– Chcemy przede wszystkim uświadomić Polaków, czym są związki partnerskie, które zazwyczaj mylnie kojarzą się automatycznie ze ślubem w kościele dwóch pań lub adopcją dzieci. Używając zdjęć chcieliśmy pokazać, że te sympatyczne dzieci, w momencie kiedy dorosły stały się obywatelami drugiej kategorii – mówi Wojciech Szot jeden z autorów kampanii.

„Miłość nie wyklucza” ma zwrócić uwagę na brak w polskim prawie regulacji dotyczących związków osób homoseksualnych. Obecnie Polska jest największym krajem Unii Europejskiej, w którym związki osób tej samej płci nie mają żadnych zabezpieczeń prawnych, a także jednym z niewielu państw, w którym dyskusja nie została dostatecznie podjęta przez władze.

źródło:kampaniespoleczne.pl

2018-03-14T12:25:35+00:0030 września 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: