zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Militaria w kobiecej odsłonie

Militaria w kobiecej odsłonie

Indywidualny, odważny, charyzmatyczny. Styl militarny powraca w tym sezonie w nowej, bardziej kobiecej odsłonie. Jak zachować równowagę między tymi dwoma, pozornie sprzecznymi tendencjami?

Nie da się ukryć, że moda na jesień-zimę 2012/13 ponownie czerpie z… poligonu. Przejawia się to pod postacią minimalistycznych fasonów, oszczędnych zdobień i surowych dodatków. Niezwykle popularne są też dwurzędowe płaszcze, oficerki czy bluzki z pagonami. Wielbicielki militarnych trendów mają w czym wybierać…

Trend z pierwszej linii

Choć styl wojskowy cieszy się uznaniem nie od dziś, to w tym sezonie przybiera zdecydowanie nowy, subtelny charakter. Ciężką kurtkę moro, warto więc zamienić na kobiecy płaszcz z dwoma rzędami guzików. „Męskie” bojówki dobrze będzie zastąpić dopasowanymi spodniami w odcieniu khaki. Niezwykle modne są też sukienki midi o krojach inspirowanych poligonem czy żakiety o wojskowym charakterze. – Akcenty militarne mogą pojawić się pod postacią pagonów na eleganckiej bluzce, grubego, skórzanego paska czy klamer na obuwiu. Nie tylko odzież, ale też obuwie czerpią przede wszystkim z szerokiej gamy ciemnych zieleni, ziemistych odcieni brązu czy neutralnej czerni – komentuje Marta Rondoś, reprezentująca markę obuwniczą Lesta.

Front obuwniczy

Ciekawe rozwinięcie militarnego trendu stanowi eklektyczne połączenie typowo kobiecych sukienek z elementami czerpiącymi prosto z poligonu. Może to być nie tylko biżuteria w postaci nieśmiertelników czy odznaczeń, ale także obuwie. – Wersja najbardziej radykalna to glany czy masywne oficerki. Swój surowy charakter zawdzięczają prostemu fasonowi, płaskiej podeszwie i nieco luźniejszej, a przypadku oficerek, cholewie. Można też zdecydować się na bardziej kobiecy wariant, w którym wojskowy akcent stanowi np. minimalistyczna klamra – mówi Marta Rondoś. Do łask wracają także trapery, które doskonale komponują się z militarnymi płaszczami czy parką.

Niewątpliwą zaletą butów w stylu militarnym jest fakt, że niestraszny im śnieg, mróz i lód. Zapewniają ciepło i wygodę użytkowania przez całą zimę. Wojskowe akcenty w stylizacji są też wyrazem indywidualizmu, siły i pewności siebie. To jeszcze jeden powód, dla którego warto zainteresować się tym, szalenie modnym, trendem.

[nggallery id=3947]

2012-12-11T11:39:38+01:0011 grudnia 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: