gabinety medycyny estetycznej

Mężczyźni też chcą wyglądać lepiej – z jakich powodów odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Zabiegi poprawiające wygląd są niezwykle powszechne wśród kobiet i wydawać by się mogło, że w znikomym procencie wybierane przez mężczyzn.

Tymczasem niemal 50 proc. panów deklaruje, że ma zamiar skorzystać z oferty gabinetu medycyny estetycznej. Sytuacja z roku na rok się zmienia również dzięki poszerzaniu oferty, która dostosowywana jest coraz bardziej do potrzeb mężczyzn.

Dlaczego mężczyźni odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Jednym z powodów jest kryzys wieku średniego. Panowie wybierają zabiegi, które poprawią ich wygląd i powstrzymają naturalne procesy starzenia się. Gabinety odwiedzają również młodzi mężczyźni, którzy chcą skorygować swój wygląd. Ich prezencja ważna jest podczas osiągania sukcesu zawodowego, ale również w życiu prywatnym. Panowie wybierają zabiegi, które dają jak najbardziej naturalny efekt i w przeciwieństwie do kobiet nie wyznają reguły, że „aby być pięknym trzeba pocierpieć”, dlatego częściej wybierają zabiegi nieinwazyjne i jak najmniej bolesne.

Z jakimi problemami mężczyźni udają się do gabinetu medycyny estetycznej?

Do przyczyn powodującej duże kompleksy u panów jest łysienie. Wypadanie włosów jest związane przede wszystkim z problemami hormonalnymi, które wpływają  zmniejszenie się mieszków włosowych oraz osłabienie ich. W wyniku tego włosy rosną wolniej, a dodatkowo są słabe i cienkie. Metoda, która rozwiązuje ten problem to terapia osoczem bogatopłytkowym. Polega ona na pobraniu krwi od pacjenta i odizolowaniu z niej osocza poprzez zastosowanie specjalnej wirówki. Tak otrzymaną substancję wstrzykuje się pod skórę poprzez nakłuwanie igłą. Jej zadaniem jest pobudzenie mieszków włosowych oraz stymulacje ich regeneracji, więcej na ten temat na https://drparadowska.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow/.

Odwrotnym przypadkiem jest nadmierne owłosienie u mężczyzn, szczególnie w miejscach niepożądanych, na przykład na ramionach i plecach. W celu uporania się z problemem mężczyźni decydują się na fotodepilację. Jest ona o tyle skuteczna, że usuwa nie tylko ciemne włosy, ale również jasne.

Nadpotliwość również stanowi problem. Pojawia się wtedy, gdy gruczołów potowych rozmieszczonych w całym ciele jest zbyt dużo. Pocenie się jest bardzo ważne i korzystne dla organizmu, ponieważ pozwala utrzymać prawidłową temperaturę ciała, a także usuwa toksyny z organizmu, jednak nadmierna potliwość jest przyczyną dyskomfortu i wymaga poważnych działań. Lekarze medycyny estetycznej oferują dwa sposoby uporania się z tym problemem. Pierwszym jest zatkanie gruczołów przy pomocy botoksu, a drugim wypalenie ich poprzez wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również