Mężczyzna metroseksualny kontra mężczyzna lumberseksualny

Strona główna » Blog » Mężczyzna metroseksualny kontra mężczyzna lumberseksualny

Mężczyzna metroseksualny kontra mężczyzna lumberseksualny

Lumberseksualiści królują i zdecydowanie zdetronizowali metroseksualistów. Nie oznacza to jednak, iż tylko oni chodzą po ulicach. Poznajmy najbardziej skrajne męskie style – metroseksualizm oraz lumberseksualizm.

Czas lumberseksualizmu

Kilka lat temu uznane magazyny The Guardian oraz Cosmpopolitan ogłosiły, że nadszedł kres ery mężczyzn metroseksualnych, a na salony wkraczają mężczyźni lumberseksualni. Wiedzą o tym projektanci mody, wiedzą o tym agenci reklamowi, wiedzą o tym przede wszystkim mężczyźni. Zapewne dlatego na ulicach pojawia się coraz więcej włochatych mężczyzn. Poznajmy kulisy tego, jak doszło do tej metamorfozy oraz czym odznaczają i odróżniają się od siebie metroseksualiści z lumberseksualistami.

Między metro a lumber

Metroseksualizm i lumberseksualizm to nic innego jak nazwy stylów, trendów, manier. Nie oznaczają orientacji seksualnej, ani się też do żadnej z nich, heteroseksualnej czy homoseksualnej, specjalnie nie odnoszą. Odnoszą się jedynie do płci, a mianowicie do płci męskiej. Metroseksualizm i lumberseksualizm to nie jedyne style, ale z racji swoich totalnych skrajności, najbardziej się o nich pamięta, najczęściej się je przywołuje i najchętniej się je porównuje.

Metroseksualny chłopiec

Metroseksualizm oznacza mężczyznę żyjącego pełną piersią w wielkim mieście. Styl określany jako metroseksualny odznacza się wielkim dbaniem o wygląd. Kreuje on młodego, pięknego i wystrojonego chłopca jako ikonę atrakcyjności. Metroseksualista prowadzi rozbuchane życie podążając za panującymi trendami. Krąg jego zainteresować stanowi sztuka, rzemiosło i nauki humanistyczne. Mężczyźni określani jako metroseksualni królowali u schyłku dwudziestego stulecia. Delikatny typ metro przeciwstawia się zawsze silnemu typu macho.

Lumberseksualny mężczyzna

Lumberseksualizm oznacza coś starego, aczkolwiek w nowym, interesującym wydaniu. Styl określany jako lumberseksualny odznacza się eksponowaniem męskości na wszelki możliwy sposób. Kreuje on dzikiego, ociekającego testosteronem mężczyznę jako ikonę atrakcyjności. Lumberseksualista prowadzi nieco hipsterskie życie. Krąg jego zainteresowań stanowią typowo męskie sprawy. Mężczyźni określani jako lumberseksualni przejęli przysłowiową pałeczkę po metroseksualistach królujących u schyłku dwudziestego stulecia. Mężczyzna lumberseksualny uchodzi w naszych czasach za archetyp męskości.

Detronizacja czy metamorfoza

Wiadomo już mniej więcej na czym polega styl metroseksualny a na czym styl lumberseksualny. Pozostaje jednak dowiedzieć się jeszcze dlaczego lumberseksualizm zastąpił metroseksualizm, czy tylko dlatego, że nadeszła potrzeba czegoś zupełnie nowego. Dotykając rdzenia sprawy dotykamy jednocześnie dość kontrowersyjnego wątku. Otóż niektórzy uważają, że styl lumber to riposta na styl metro. Inni jednak twierdzą, iż styl lumber stanowi swoistą metamorfozę stylu metro i to tylko jego odmiana. Chodzi o to, że lumberseksualiści kreują się na dzikich mężczyzn, ale ostatecznie pozostają zadbani, efektem czego można ich posądzić za robienie tego samego, co metroseksualiści, tylko w zupełnie inny sposób. Niezależnie od tego, najważniejsze, aby każdy czuł się w swoim stylu komfortowo.

Kosmetyki i akcesoria do brody, między innymi marki Dr K Soap Company znajdziesz na: http://beardman.pl/producent/dr-k-soap-company.

2017-07-31T09:05:24+00:00 31 lipca 2017|Styl|