Strona główna » Blog » Metamorfozy – wystawa w przestrzeni publicznej

Metamorfozy – wystawa w przestrzeni publicznej

Od 1 lutego we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14 oglądać można zdjęcia modelek i modeli zrealizowane w ramach projektu „METAMORFOZY – przeciw społecznej niewidzialności”. Na znakomitych zdjęciach Rafała Michalaka obejrzeć można kobiety i mężczyzn, którzy na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich – zdjęcia wykonano jednak tak, by ich tematem byli ludzie, a nie ich niepełnosprawność.

„Zamierzeniem projektu METAMORFOZY jest ukazywanie problemu niewidzialności społecznej, która dotyka min. osoby z niepełnosprawnością, w różnych przestrzeniach społecznych, możemy się więc spodziewać, że coś ciekawego wydarzy się w następnych miesiącach. Chcemy trochę odczarować ten problem i zmienić sposób, w jaki większość z nas patrzy na nosicieli takiego czy innego stygmatu „ – tłumaczy Dorota Whitten, jedna z osób koordynujących projekt. „Jest to kolejna – po grudniowym wernisażu w Browarze Mieszczańskim – okazja na obejrzenie zdjęć dla wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się dotąd tego zrobić.”

Na ekspozycję w Domarze składa się 15 dyptyków. Na pierwszym zdjęciu portretowana osoba występuje w niepowtarzalnej stylizacji, np. w charakterze Królowej Śniegu czy w roli Napoleona. Rzut oka na drugą fotografię uświadamia nam, że osoby na zdjęciach od modeli, których oglądamy na co dzień, różni sposób przemieszczania się – wózek inwalidzki.

[nggallery id=2398]

Wystawa będzie prezentowana Galerii Wnętrz Domar od 1 lutego do 16.03. Wstęp bezpłatny.

„Metamorfozy” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy dla Chorych po Urazie Rdzenia Kręgowego „AXIS” oraz Stowarzyszenia „Coś Dobrego”. Projekt jest realizowany przy wsparciu środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji:
http://www.metamorfozy.org.pl/

2018-03-14T10:01:24+00:003 lutego 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: