Strona główna » Blog » Merida promuje Szkocję

Merida promuje Szkocję

Jako pierwsi na dużym ekranie zobaczyli ją Szkoci (w piątek, 03. sierpnia). Nic dziwnego, Merida jest prawdziwie szkocką bohaterką, a najnowszy film studia Disney Pixar – „Merida Waleczna” – przebojem, który ma rozsławić imię Szkocji na całym świecie!

Akcja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji i zdumiewa epickim rozmachem, niezwykłymi krajobrazami, perłami architektury i klimatem mitycznych opowieści, które zainspirowały filmowców w trakcie ich podróży do Szkocji w 2006 i 2007 roku. Ekipa ze studia Disney Pixar zwiedziła wówczas tą piękną krainę wzdłuż i wszerz, od Royal Mile i zamku w Edynburgu po zamek Dunnottar, okolice jeziora Loch Ness oraz wyspę Isles of Lewis and Harris.

Główna bohaterka, Merida (głos Kelly Macdonald), to doświadczona łuczniczka, córka Króla Fergus’a (głos Billy Connolly) i Królowej Elinor (głos Emma Thompson). Zdecydowana, by w życiu kroczyć własną drogą, niechcący wywołuje w królestwie prawdziwy chaos i przedwcześnie musi poznać, co to prawdziwa odwaga i determinacja.

„Merida Waleczna” w weekend otwarcia trafiła na sam szczyt listy przebojów kinowych US box office z zarobkiem ok 66,3 miliona dolarów, stając się tym samym 13. produkcją Pixar na pozycji Nr 1.

„‚Brave’ (tytuł oryg. – przyp.red.) to wyjątkowa szansa na zaprezentowanie Szkocji całemu światu, a tym samym zwiększenia jej atrakcyjności, przyciągnięcia turystów i inwestorów, których na pewno zaintryguje i zainspiruje ten wspaniały film.” – powiedział Mike Cantlay, Prezes organizacji VisitScotland.

[nggallery id=3198]

2012-08-16T11:27:03+00:0016 sierpnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: