„Mercure Fashion Night & Polska Akademia Mody” w Poznaniu

Strona główna » Blog » „Mercure Fashion Night & Polska Akademia Mody” w Poznaniu

„Mercure Fashion Night & Polska Akademia Mody” w Poznaniu

Zbliża się kolejna edycja Mercure Fashion Night, tym razem we współpracy z Polską Akademią Mody. Wydarzenie odbędzie się 6. września w hotelu Mercure Poznań Centrum. Nowoczesne i stylowe wnętrze obiektu będzie współgrało z najnowszymi kolekcjami polskich projektantów. Przed nami wyjątkowa noc pełna mody, sztuki, i stylu.

Wielkie nazwiska i cenne nagrody

Mercure Fashion Night & Gala Nagród Polskiej Akademii Mody w Poznaniu to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Hotel Mercure Poznań Centrum tym razem postanowił połączyć siły z Polską Akademią Mody, z którą na co dzień są związane najważniejsze osobistości modowe w Polsce, a ludzie w niej działający od ponad 30 lat promują polską modę w Europie i na świecie. Celem wydarzenia jest ukazanie, że moda to nie tylko strój, ale również styl i sposób życia. Nowoczesne wnętrza hoteli Mercure tworzą przestrzeń łączącą jednocześnie świat mody, kultury oraz biznesu. Organizatorzy postanowili nagrodzić młodych i zdolnych projektantów, a także pokazać ich twórczość ikonom polskiej branży modowej – Evie Minge i Teresie Rosati. Podczas Mercure Fashion Night będzie można podziwiać kolekcje najlepszych polskich kreatorów mody. Obok Ewy Minge i Teresy Rosati będą to m.in. Magdalena Arłukiewicz, Aleksander Gliwiński, Justyna Goźlińska, Arkadiusz Podgórzak, Ewa Bednarska i Hanna Bieńkowska.

Wśród wręczonych podczas gali nagród znajdą się:

Top Moda – znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek. Przyznany po raz pierwszy w 1993 roku, stał się znaczącym wyróżnieniem i gwarantem najwyższej jakości.

Srebrna Pętelka – najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla początkujących projektantów.

Złota Pętelka – największe i jednocześnie najbardziej pożądane wyróżnienie modowe w Polsce. Nagroda może zostać przyznana za szczególne osiągnięcia dla projektantów, producentów, oraz wszystkim innym związanym ze światem mody.

Super Złota Pętelka – honoruje wybitne zasługi w dziedzinie mody. W tym roku zostanie przyznana po raz drugi.

Złota Odznaka Polskiej Akademii Mody – indywidualne wyróżnienie przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia w promowaniu modnego stylu. Nagrody wręczane są ludziom biznesu, mediów, życia publicznego, kultury i sztuki, a także projektantom i kreatorom z całego świata. Dotychczas przyznano zaledwie 20 takich odznak w Polsce i w Europie.

Mercure Fashion Night

MERCURE FASHION NIGHT to seria ekskluzywnych wydarzeń modowych organizowanych we współpracy z polskimi projektantami. Ideą wydarzenia jest przedstawienie artystów, których twórczość dowodzi, że moda jest ponadczasową sztuką użytkową i może wpisać się w hotelowy design. Wrześniowa odsłona poznańskiego Mercure Fashion Night będzie więc wyjątkową okazją, by zapoznać się z kolekcjami polskich kreatorów mody, a także odwiedzić stylowe wnętrza hotelu Mercure Poznań Centrum. 

 

2017-08-30T09:21:02+00:00 29 sierpnia 2017|Moda|