Strona główna » Blog » Matura na szpilkach

Matura na szpilkach

Biała koszula, czarne spodnie w kant, czasami spódniczka, najlepiej ołówkowa, i obowiązkowo marynarka. Czy zastanawialiście się jednak, że mimo tradycyjnego uniformu, każda maturzystka wygląda inaczej? Stylizacja każdej dziewczyny jest jedyna w swoim rodzaju, a w każdym wizerunku tkwi nuta indywidualizmu. Niby trzymamy się sztywnego dress codu, ale zawsze przemycamy własny styl w dobranej biżuterii, butach lub kolorze torebki. Stylistka marki Every Nature, Dorota Sikorska, prezentuje maturalny strój w wielu odsłonach.

Styl klasyczny
Mottem maturzystki, która hołduje stylowi klasycznemu, jest nauka, rozwój, pracowitość. To dziewczyna zorganizowana, lubiąca w modzie prostotę i minimalizm. Na uroczyste okazje włoży perfekcyjnie skrojoną i kobiecą spódnicę w monochromatycznych barwach. Ceni wysoką jakość tkanin i wykonania. Zawsze wybiera wysokie obcasy, które podkreślają jej kobiecość, a wytworna elegancja w prostej formie to jej wizytówka. Kobieta klasyczna jest zawsze nienagannie ubrana, Jeśli biżuteria, to zauważalna, ale gustowna. Liczy się przede wszystkim umiar i klasyka barw i fasonów.

Styl tradycyjny
Niektóre maturzystki okazują się być modowymi tradycjonalistkami. Przywiązują się do ubrań w swojej szafie i nie są chętne na modowe rewolucje. Boją się eksperymentować z wizerunkiem. Ich styl zwany tradycyjnym jest bardzo zachowawczy. Kobieta reprezentująca ten typ jest zadbana, ale stawia wygląd na dalszym miejscu. Nie czuje potrzeby wyróżniania się. Spódnica do połowy łydki i stonowana koszula lub bluzka –bliźniak są podstawą zestawów noszonych na co dzień. Stylizacja, choć czasami przesadnie umiarkowana, zdecydowanie odpowiednia na maturalny egzamin.

Styl romantyczny
Jeśli elementarną wartością jest miłość i ona warunkuje każdy aspekt życia młodej kobiety, wybierze ona stroje zwiewne i luźne. Swój naturalny image dopełni oryginalnymi dodatkami wykonanymi z rzemienia lub drewna. Włosy splecie w długi warkocz lub rozpuści długie włosy, by uzyskać subtelny wygląd i poczuć się wygodnie. Kobieta romantyczna nie czuje się dobrze w biznesowym dress code. Główny motyw obecny na sukienkach i koszulach prawdziwej romantyczki to kwiaty. Maturzystka w wersji romantic założy na przykład białą zwiewną tunikę, którą ozdobi drewnianym dużym wisiorem lub kwiecistą apaszką pod szyją.

Styl sportowy
Wygoda, zdrowie i komfort to wartości determinujące zawartość szafy dziewczyn spod znaku stylu sportowego. Co wybierze na egzamin każda sportswoman? Oczywiście dopasowany garnitur ze spodniami i koszulę fasonem przypominającą męską część garderoby nieśmiało wystającą spod marynarki. Sportsmenka jest osobą dynamiczną i żywiołową. Wybierze takie stroje, które podkreślą jej wysportowaną sylwetkę, ale nie będą krępować ruchów. Podstawą maturalnego wizerunku są oczywiście spodnie i na przykład mokasyny. Ciekawie przedstawiają się również dodatki
a’la uniseks– mucha lub szelki.

Styl dramatyczny
Kobieta dramatyczna – niektóre maturzystki prezentują taki właśnie styl – jest nieco przerysowana i trochę teatralna. Białą, klasyczną koszulę może zestawić na przykład z boa lub pawimi piórami. To styl bardzo wyrazisty, krzyczący: zauważ mnie! Maturalny look w wersji dramatycznej jest ekstremalny. Taka dziewczyna zawsze wygląda jakby szła na wielki bal. Najważniejsze jest wrażenie, które wywołuje swoim wielkim modowym entree. Klasyczny strój ozdobi na przykład biżuterią wielkich rozmiarów i niestandardowych kształtów. Biała koszula? Czemu nie, ale w towarzystwie neonowych kolorów, piór, falban lub skórzanych dodatków.

Styl awangardowy
Awangardą w modzie nazwiemy całkowite niestosowanie się do zasad ubierania się na oficjalne wyjścia. Stylizacje awangardowe śmiało można określić eksperymentem, na który pozwalają sobie choćby przedstawicielki subkultur. Białą koszulę, jeśli w ogóle zdecydują się ją włożyć, połączą z ćwiekami, elementami skórzanymi lub zwyczajnie z przetartymi dżinsami. Nie podążają ślepo za trendami. Nie akceptują żadnych reguł ograniczających ich własny styl. Z pewnością odrzucą maturalny uniform, zakładając białą bluzkę z przymusu. Raczej nie zobaczymy awangardowej maturzystki w czarnej spódnicy, a jeśli jednak na pewno będzie skórzana lub zestawiona z odważnymi kabaretkami.

Romantyczkom, tradycjonalistkom, sportsmenkom, kobietom o stylu awangardowym, klasycznym lub dramatycznym – wszystkim maturzystkom życzymy pięknych stylizacji i powodzenia na tegorocznych egzaminach!

[nggallery id=1105]
2018-03-14T11:19:42+00:0010 maja 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: