Strona główna » Blog » Mateusz Kościukiewicz laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Mateusz Kościukiewicz laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Mateusz Kościukiewicz został laureatem tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagrodę otrzymał za rolę młodego matkobójcy w filmie „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali.

Warto dodać, że 24-letniego aktora uhonorowaną za tą samą kreację – znany jest też z głównej roli w filmie „Wszystko co kocham” – nagrodą za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Nagrodę publiczności – w plebiscycie internetowym – otrzymał Wojciech Zieliński za role w filmach „Chrzest” i „Huśtawka”. Dodatkowo przyznano Nagrodę imienia Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej roku 2009. Jej laureatem został Adam Garbicz, autor książki „Kino wehikuł magiczny. Przewodnik osiągnięć filmu fabularnego. Podróż piąta. 1974-1981”.

Do Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego nominowani są aktorzy do 35. roku życia wyróżniający się wybitną indywidualnością, za role z ostatniego sezonu. W tym roku nominowani byli także: Agnieszka Grochowska, Magdalena Boczarska, Urszula Grabowska i Wojciech Zieliński. Nagrodę po raz pierwszy wręczono w 1969 roku. Pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski. Tegoroczna uroczystość odbyła się 08. listopada w Złotych Tarasach w Warszawie, a wśród gości znaleźli się m.in. Andrzej Kopiczyński, Laura Łącz, Marcin Kwaśny, Eryk Lubos, Janusz Zaorski, Agnieszka Grochowska, Urszula Grabowska.

[nggallery id=343]

2010-11-09T10:56:33+00:009 listopada 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: