Strona główna » Blog » Maseczka liftingująca w walce o młodą cerę

Maseczka liftingująca w walce o młodą cerę

Pomidor – gości głownie na naszych talerzach, jako dodatek do kanapek lub obiadu. Nazywane we Włoszech „Złotymi Jabłkami”, trafiły do naszej ojczyzny wraz z dworem królowej Bony. Jednak coraz częściej zamiast składnikiem diety zaczynają być składnikiem wykorzystywanym w kosmetologii.

Intensywną czerwoną barwę pomidory zawdzięczają zawartemu w nich likopenowi. Ustalono, że likopen jest przeciwutleniaczem, którego nasz organizm sam nie produkuje. Dlatego dieta, która opiera się na dużej ilości pomidorów, może przeciwdziałać mi.in. zawałom serca, miażdżycy, rakowi szyjki macicy. Pomidory powinny zagościć w naszej diecie jeżeli pragniemy pozbyć się zbędnych kilogramów. A to dlatego, ponieważ pomidory nie są kaloryczne, zawierają aż 93% wody i błonnik pokarmowy, który daje uczucie sytości.

Zawarte w pomidorach substancje korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Znajdująca się w dużej ilości w tym warzywie witamina C zwiększa stopień dotlenienia skóry, wzmacnia naczynia krwionośne i przyspiesza gojenie się ran. Pomidorom zawdzięczamy więc piękny wygląd naszej skóry. Natomiast zawarta w nich witamina A i E chroni przed powstawaniem zmarszczek i przedwczesnym starzeniem się. Zwykłego soku pomidorowego można używać do smarowania zmian trądzikowych i rąk. Jak widać pomidor stanowi wspaniały naturalny kosmetyk!

Dlatego przeznaczona w szczególności do cery dojrzałej maseczka Liftingująca EXCLUSIVE COSMETICS z ekstraktem z pomidora i zielonej herbaty – to świetny kosmetyk, po który powinnyśmy sięgnąć też wtedy, kiedy nasza cera wykazującej oznaki zmęczenia i starzenia. Zawiera aktywny składnik redukujący zarówno powierzchniowe, jak i głębsze zmarszczki. Znajdujący się w maseczce wyciąg z pomidora chroni kolagen przed uszkodzeniami. Dodatkowo wspomaga regenerację komórek skóry, przyśpiesza efekt wygładzenia, napięcia i odmłodzenia. Relaksująco wpływa na zmęczoną i zszarzałą skórę poprawiając jednocześnie jej koloryt. Maseczka przywraca skórze jędrność i sprawia, że staje się odmłodzona i wyjątkowo gładka w dotyku.

Cena: ok. 9,99 zł / 1 szt.

2018-03-14T09:00:13+00:008 października 2012|Kosmetyki, Uroda|

Może zainteresuje Cię również: