zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Masaże limfatyczne – usprawnij krążenie limfy

Masaże limfatyczne – usprawnij krążenie limfy

Zazwyczaj kiedy myślimy o tym, jak zbudowany jest nasz organizm wewnątrz, pod skórą, wymieniamy szybko nasz szkielet, mięśnie, organy wewnętrzne i żyły, które przewodzą krew. Jakże często zapominamy o limfie i układzie limfatycznym!

A od niego zależy wiele więcej niż może się nam wydawać. Układ limfatyczny, czyli inaczej układ chłonny, to połączony z układem krwionośnym skomplikowany system łączący przewody, tkanki, narządy i naczynia, którymi płynie ten wyjątkowy płyn ustrojowy – limfa. Najważniejszą jego funkcją jest obrona przed zakażeniami organizmu. Przepływająca po ciele limfa gromadzi w sobie toksyny i inne niechciane substancje i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd transportowane są do nerek, filtrowane i wydalane z ciała. Niezwykle więc ważne jest dbanie o tę wewnętrzną „oczyszczalnię”. Jedną z metod utrzymywania jej w dobrym stanie jest masaż limfatyczny. Dowiedzmy się o nim więcej.

Masaż limfatyczny, co to takiego?

Masaż limfatyczny zwany inaczej drenażem limfatycznym to zabieg mający na celu usprawnienie działania tego wyjątkowego układu wewnętrznego. Dzięki niemu zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Za pomocą działania z zewnątrz, manualnie lub za pomocą aparatury, pobudzany zostaje proces krążenia limfy w organizmie, co skutkuje detoksykacją organizmu, a także długofalowym usprawnieniem jego działania. Dzięki niemu poprawia się również stan sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Ma to bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i wygląd, bo zbyt miękka i przepuszczalna tkanka łączna powoduje, że toksyny zamiast wędrować prosto do nerek, przedostają się do naszego organizmu i odkładają na przykład w komórkach tłuszczowych, powodując chociażby cellulit.

Dobrodziejstwa masażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny przynosi wiele pozytywnych skutków dla naszego ciała. Jak już zostało wspomniane, usprawnia przepływ limfy po całym ciele. W wyniku masowania i stymulacji odpowiednich obszarów ciała, komórki zostają lepiej odżywione i pracują sprawniej. Drenowana skóra staje się jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w danych partiach skóry i mięśniach. Niweluje obrzęki, cellulit i zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, które powoduje puchnięcie nóg lub efekt zimnych stóp. Limfatyczny masaż twarzy daje efekt pięknej, wypoczętej, promiennej skóry i pozwala zapomnieć o workach pod oczami czy nabrzmiałych policzkach.

Masaż limfatyczny – jak się go wykonuje?

Nie zawsze nasz organizm radzi sobie sam z całą ilością toksyn, jakie przyswajamy i ich transportem do nerek. Objawem takiej niesprawności są na przykład nabrzmiałe, ciężkie, opuchnięte nogi lub cellulit. Antidotum na te i inne dolegliwości jest właśnie drenaż limfatyczny nóg lub innej partii ciała, który może być wykonany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, masażystę lub nowoczesny aparat do masażu limfatycznego.

Specjalista za pomocą siły swoich rąk wykonuje delikatny i powolny (około 10-15 ruchów na minutę) masaż, który pomaga naczyniom limfatycznym usprawnić swoje działanie i pobudzić przepływ limfy w organizmie. Podobnie, jednak dokładniej, działa aparat do tego rodzaju masażu. Aparat do masażu limfatycznego zbudowany jest z kilku modułów, które dopasowują się kształtem do masowanej części ciała i za pomocą specjalnych aplikatorów z zachodzącymi na siebie komorami zapewniają delikatny, jednak niebywale skuteczny drenaż, który pobudza krążenie limfy w ciele.

Gdzie najlepiej poddać się zabiegowi drenażu limfatycznego?

Pamiętaj, że Twoje zdrowie i komfort są bezcenne. Powinnaś wybrać taki gabinet, który zapewni Ci kompleksowe doradztwo w kwestii wymaganych zabiegów oraz ich profesjonalne przeprowadzenie. Jeśli chodzi o drenaż limfatyczny, warto zapoznać się z ofertą gabinetu medycyny estetycznej i odchudzania Beauty4ever. Znajdziesz tam wykwalifikowanych specjalistów i aparaturę najwyższej klasy. Wszystko po to, byś była zdrowa i czuła się wyjątkowo.

2018-07-04T11:12:26+01:004 lipca 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: