„Mapa uczuć” Polaków

Strona główna » Blog » „Mapa uczuć” Polaków

„Mapa uczuć” Polaków

Marzą o małżeństwie, szybko decydują się na seks, nie tolerują zdrady. Tak kochają Polacy.

Z okazji 11. urodzin oraz Tygodnia Singla portal randkowy Sympatia.pl zebrał 30 tysięcy wypowiedzi internautów o ich życiu uczuciowym.

Związki i poszukiwania

Badani byli średnio w trzech związkach, a żadnego nie stworzyło do tej pory 12% z nich. Miłości internauci coraz chętniej szukają w portalach randkowych. 68% respondentów uważa je za świetne miejsce poznawania ludzi. Najpopularniejsze są wśród mieszkańców Łódzkiego, Śląskiego i Pomorskiego, gdzie 70% singli kilkakrotnie spotkało się z osobą z Internetu.

„Polacy coraz chętniej korzystają z portali randkowych ze względu na szybkie tempo życia – wyjaśnia dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego. – Nie tylko 20- czy 30-latkowie szukają partnera „w sieci”, lecz także seniorzy. Z czasem może okazać się, że osoby ceniące najbardziej tradycyjne wartości i taki sposób poznawania ludzi, przekonają się, że wirtualna relacja może okazać się realną miłością na całe życie”.

Szybki seks i ślub

Po znalezieniu partnera zwykle dość szybko decydujemy się pójść z nim do łóżka. 26% badanych twierdzi, że na seks zgodzi się już na pierwszej randce. 39% potrzebuje kilku spotkań, zaś 5% deklaruje, że z decyzją poczeka do ślubu.

Ponad połowa badanych (57%) chce stanąć na ślubnym kobiercu – dla nich małżeństwo jest gwarancją trwałości związku. 27% respondentów to zwolennicy konkubinatu. Tylko 2% chce prowadzić życie singla.

Zdrady

Polacy nie tolerują zdrady. 60% respondentów twierdzi, że zdrada niszczy związek i nigdy nie uległo tej pokusie. 23% zdradziło kilkakrotnie, a 9% tylko raz i bardzo tego żałuje. 8% badanych deklaruje, że zdradza regularnie.

Związki zakończone zdradą bolą najmocniej. Zanim będziemy gotowi rozpocząć kolejny, potrzebujemy minimum kilku miesięcy (42% badanych). Co trzeci badany (36%) uważa, że najlepszą metodą na zapomnienie jest poznanie kogoś nowego.

W ośmiu sondach odpowiadali użytkownicy Sympatia.pl, Onet.pl oraz Fakt.pl.

sex

2018-03-14T07:58:47+00:0025 września 2013|Hot or Not, Psyche, Świat Kobiet, Związki|