Manicure hybrydowy – jakie są najczęstsze błędy ?

Strona główna » Blog » Manicure hybrydowy – jakie są najczęstsze błędy ?

Manicure hybrydowy – jakie są najczęstsze błędy ?

Manicure hybrydowy w stosunkowo krótkim czasie podbił serca wielu kobiet. Trudno się temu dziwić, ponieważ popularne hybrydy to doskonała metoda, aby zawsze mieć ładne, zadbane i schludne paznokcie. Jeśli manicure hybrydowy jest poprawnie wykonany, potrafi pozostać na dłoniach w nienaruszonym stanie, aż do momentu ich usunięcia.

Jednak, aby hybrydy były faktycznie trwałe muszą być przede wszystkim poprawnie wykonane, przy użyciu odpowiednich produktów oraz narzędzi. Dlatego też warto zawsze z takich usług korzystać w renomowanym salonie, lub u sprawdzonej osoby. Bardzo często podczas robienia hybryd popełnia się znaczące błędy, które sprawiają, że nie są one wystarczająco trwał.

Jednym z najczęściej popełnianych, a zarazem najpoważniejszym błędem jest pominięcie lub nieodpowiednie przeprowadzenie kroku, jakim jest przygotowanie płytki paznokcia. Chodzi tutaj bowiem o to, że trwałość hybryd zależy między innymi od tego, czy płytka paznokcia została odpowiednio przygotowana do przyjęcia produktów poprzez odsunięcie skórek, zmatowienie oraz odtłuszczenie płytki.

Kolejnym bardzo często notowanym błędem jest stosowanie produktów i narzędzi, które są słabej jakości. W tym przypadku bardzo ważne jest to, aby użyć odpowiedniej bazy, to ona ma kontakt bezpośrednio z płytką paznokcia, a także wpływa ona na trwałość nakładanych na nią produktów. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniego topu, a więc produktu, który aplikujemy jako ostatnią warstwę, pełni on bardzo ważne funkcje: chroni manicure przed uszkodzeniami i nadaje trwałość, a także nadaje estetyczny wygląd i pożądane wykończenie.

Inny powód, który sprawia, że hybrydy wyglądają nieestetycznie lub nie są wytrzymałe to zła aplikacja produktów, a także i ich nieodpowiednie utwardzanie pod lampą UV/ LED. Największe i najbardziej powszechne przewinienie to nakładanie zbyt grubej warstwy lakieru, bądź też niestaranne jego rozprowadzenie, a także i nieodpowiednie zabezpieczenie tak zwanego brzegu wolnego paznokcia. Te błędy sprawiają, że pojawiają się zgrubienia, nierówności bądź też lakier po prostu odpryskuje.

Warto zaznaczyć, że manicure hybrydowy może być trwały, piękny, estetyczny, jednak jego wykonanie wbrew pozorom nie jest tak łatwe, dlatego też warto wystrzegać się tych błędów, gdyż ich popełnianie może powodować późniejsze niezadowolenie z efektów.

Dowiedz się więcej o manicure hybrydowym na: kurspaznokci.eu

2018-03-27T07:30:50+00:00 27 marca 2018|Uroda|

3 komentarze

 1. Irenna 29/03/2018 w 02:15 - Odpowiedz

  Od niedawna zaczęłam malować paznokcie ekspresową hybrydą OluschaKiss, bo jest bardziej delikatna dla płytki niż tradycyjne hybrydy. Przygotowanie paznokci faktycznie jest chyba najważniejsze w całym procesie malowania.

  • demonica 03/04/2018 w 11:46 - Odpowiedz

   Sama hybryda, jak już zostało wspomniane w komentarzu poniżej, nie wpływa na kondycję płytki, o ile zastosujemy się do zasad stosowania manicure: baza, przygotowanie płytki, etc… Od lat stosuję lakiery hybrydowe Neonail, utrwalają się w sposób standardowy, i moje paznokcie są w bardzo dobrej kondycji. Poza tym warto się zastanowić, co znajduje się w składzie produktów, które utrwalają się „ekspresowo”. Pytam z ciekawości. Czym różnią się od tradycyjnych hybryd?

 2. alextraza 29/03/2018 w 14:20 - Odpowiedz

  Prawda jest taka, że sam produkt hybrydowy nie ma wpływu na płytkę – chroni ją baza, jeśli oczywiście w odpowiedni sposób ją zaaplikujemy. Plus oczywiście jeśli odpowiednio ją przygotujemy, jak zresztą słusznie zostało w artykule zaznaczone. Także sam lakier hybrydowy nie jest dla płytki „delikatny” albo nie, nie ma z nią w zasadzie kontaktu, o ile manicure jest wykonany prawidłowo, a hybryda nie jest zbyt długo trzymana na paznokciach.
  Od bardzo dawna już pracuję na produktach Neonail, nie tylko na lakierach, ale też bazach – na stan paznokcie nie narzekam 🙂

Zostaw komentarz