zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Manicure hybrydowy – jakie są najczęstsze błędy ?

Manicure hybrydowy – jakie są najczęstsze błędy ?

Manicure hybrydowy w stosunkowo krótkim czasie podbił serca wielu kobiet. Trudno się temu dziwić, ponieważ popularne hybrydy to doskonała metoda, aby zawsze mieć ładne, zadbane i schludne paznokcie. Jeśli manicure hybrydowy jest poprawnie wykonany, potrafi pozostać na dłoniach w nienaruszonym stanie, aż do momentu ich usunięcia.

Jednak, aby hybrydy były faktycznie trwałe muszą być przede wszystkim poprawnie wykonane, przy użyciu odpowiednich produktów oraz narzędzi. Dlatego też warto zawsze z takich usług korzystać w renomowanym salonie, lub u sprawdzonej osoby. Bardzo często podczas robienia hybryd popełnia się znaczące błędy, które sprawiają, że nie są one wystarczająco trwał.

Jednym z najczęściej popełnianych, a zarazem najpoważniejszym błędem jest pominięcie lub nieodpowiednie przeprowadzenie kroku, jakim jest przygotowanie płytki paznokcia. Chodzi tutaj bowiem o to, że trwałość hybryd zależy między innymi od tego, czy płytka paznokcia została odpowiednio przygotowana do przyjęcia produktów poprzez odsunięcie skórek, zmatowienie oraz odtłuszczenie płytki.

Kolejnym bardzo często notowanym błędem jest stosowanie produktów i narzędzi, które są słabej jakości. W tym przypadku bardzo ważne jest to, aby użyć odpowiedniej bazy, to ona ma kontakt bezpośrednio z płytką paznokcia, a także wpływa ona na trwałość nakładanych na nią produktów. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniego topu, a więc produktu, który aplikujemy jako ostatnią warstwę, pełni on bardzo ważne funkcje: chroni manicure przed uszkodzeniami i nadaje trwałość, a także nadaje estetyczny wygląd i pożądane wykończenie.

Inny powód, który sprawia, że hybrydy wyglądają nieestetycznie lub nie są wytrzymałe to zła aplikacja produktów, a także i ich nieodpowiednie utwardzanie pod lampą UV/ LED. Największe i najbardziej powszechne przewinienie to nakładanie zbyt grubej warstwy lakieru, bądź też niestaranne jego rozprowadzenie, a także i nieodpowiednie zabezpieczenie tak zwanego brzegu wolnego paznokcia. Te błędy sprawiają, że pojawiają się zgrubienia, nierówności bądź też lakier po prostu odpryskuje.

Warto zaznaczyć, że manicure hybrydowy może być trwały, piękny, estetyczny, jednak jego wykonanie wbrew pozorom nie jest tak łatwe, dlatego też warto wystrzegać się tych błędów, gdyż ich popełnianie może powodować późniejsze niezadowolenie z efektów.

Dowiedz się więcej o manicure hybrydowym na: kurspaznokci.eu

2018-03-27T07:30:50+01:0027 marca 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: