Strona główna » Blog » MaMa w Kinie Praha. Spotkanie z Ofelią Grzelińską już 5 czerwca!

MaMa w Kinie Praha. Spotkanie z Ofelią Grzelińską już 5 czerwca!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. 5 czerwca odbędzie się spotkanie z Ofelią Grzelińską, autorką książki „Mama dookoła świata”. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „U niej w domu” w reżyserii François Ozona.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. 5 czerwca odbędzie się spotkanie z Ofelią Grzelińską, pt. „Mama dookoła świata. Opowieści o macierzyństwie w różnych kulturach”. Powstanie książki „Mama dookoła świata ” to efekt rozmów Ofelii Grzelińskiej z zaprzyjaźnionymi matkami z dziesięciu państw: Armenii, Litwy, Japonii, Indonezji, Filipin, Chin, Indii, Norwegii, Kuby i Nowej Zelandii. Ich opowieści o sposobach dbania o niemowlęta, ale i o siebie – w czasie ciąży i połogu oraz o samym porodzie, autorka porównała z naszym sposobem doświadczania macierzyństwa. W ten sposób powstał zbiór barwnych, reporterskich zapisków, w których roi się od zwierzeń, i których dopełnieniem są pełne dynamiki zdjęcia. Diennikarka Ofelia Grzelińska opowie o swoich spotkaniach z matkami innych narodowości i o tym, jak radzą sobie z wyzwaniami macierzyństwa w różnych zakątkach świata.

Po spotkaniu zapraszamy na najnowszy film francuskiego reżysera François Ozona. – „U niej w domu”.

U niej w domu” – Film opowiada o Germain’e (Fabrice Luchini), znudzonym pracą nauczycielu i niespełnionym pisarzu, którego życie zmienia się pod wpływem 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w intymne życie rodziny szkolnego rówieśnika i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów chłopca. Mężczyzna pokazuje odważne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-latka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Podglądanie, które zaczyna ulegać wzbierającemu pożądaniu do dojrzałej kobiety wymyka się spod kontroli. Spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Cykl MaMa w Kinie Prahajest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej będzie przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali będzie dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki będą opiekować się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

mama_296x412_0506Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

5 czerwca, środa
start godz. 11.00,
cena biletu: 12 zł

REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

2018-03-14T08:10:33+00:0028 maja 2013|Kultura, Świat Kobiet|