MaMa w Kinie Praha Kolejne spotkanie już 21 sierpnia!

Strona główna » Blog » MaMa w Kinie Praha Kolejne spotkanie już 21 sierpnia!

MaMa w Kinie Praha Kolejne spotkanie już 21 sierpnia!

Kino Praha, Fundacja MaMa portal ModaiJa.Pl i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 21 sierpnia zapraszamy na warsztat wprowadzający w świat wiązania chust, który poprowadzą specjalistki od noszenia w chustach z portalu ekomaluch.pl. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Maryja, matka Jezusa” w reżyserii Guido Chiesa.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na wakacyjne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, które odbędzie się 21 sierpnia. Przed projekcją filmu odbędzie się warsztat wprowadzający w świat wiązania chust z ekomaluch.pl.

Podczas warsztatów mamy będą mogły poznać różne modele chust i nosideł. Wyjaśnimy, w której fazie rozwoju możemy zacząć nosić maluszki i czy wszystkie dzieci mogą być wiązane chustami. Mamy dowiedzą się o korzyściach dla noszonych i noszących. Zapraszamy rodziców z dziećmi na przymierzenie się do chusty. Uwolnij swoje ręce i poznaj nieskrępowany świat z dzieckiem!

Po spotkaniu zapraszamy na projekcje filmu „Maryja, matka Jezusa w reżyserii Guido Chiesa.

Maryja, matka Jezusa”– Czym może zaskoczyć historia Maryi, matki Jezusa Chrystusa? Tym razem punkt ciężkości położony jest na zupełnie inny aspekt. Nie religia gra główną rolę w tej opowieści, a proces wychowania. Maryja jest tu nie towarzyszką, a po prostu matką. Pomaga Jezusowi zrozumieć świat, jest partnerką w rozmowach. Każda postać, którą świat zna z kart Biblii jawi się tu bardziej człowieczo, niż bosko. Reżyser dotyka delikatnych tematów, uważanych za tabu. Przez to cała historia staje się niemal opowieścią nie biograficzną i historyczną, a przypowieścią o całkiem ziemskich istotach.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej będzie przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali będzie dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki będą opiekować się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

mama_296x412_2108

2018-03-14T08:02:39+00:0012 sierpnia 2013|Kultura, Patronaty|