Małgorzata Walewska przyjęła pod swój dach młodego malarza

Małgorzata Walewska od kilku lat coraz bardziej interesuje się malarstwem. Słynna mezzosopranistka zaangażowała się w pomoc młodym talentom do tego stopnia, że przyjęła pod swój dach uzdolnionego malarza Tomasza Poznysza. 

Śpiewaczka zainteresowanie twórczością młodych artystów przejęła od swojej córki Alicji, która studiuje scenografię na Akademii Sztuk Pięknych.

– Spotkałam fantastycznego, nieprawdopodobnie utalentowanego, młodego malarza, Tomasza Poznysza. Ma on niezwykle optymistyczny przekaz, bo maluje głównie zwierzęta z nieprawdopodobną dokładnością. Bardzo się zaprzyjaźniliśmy, w pewnym momencie moja córka powiedziała „Mamo, Tomaszowi się skończył akademik, weźmy go”. Zgodziłam się – mówi Małgorzata Walewska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Małgorzata Walewska gorąco wspiera jego karierę i zaznacza, że jej drzwi są zawsze otwarte dla utalentowanych ludzi z pomysłem na siebie.

– Tomasz obecnie restauruje Wilanów, więc musiał się przenieść. Mam jednak nadzieję, że jak skończy projekt, to wróci do nas. Chciałabym mieć dom, który będzie żył sztuką i będzie pełen młodych ludzi, którzy będą tworzyli coś wspaniałego. Taki jest mój plan – mówi artystka.

W pracach Tomasza Poznysza dominują tematy związane ze zwierzętami, uchwyconymi w niecodziennych, często nierzeczywistych sytuacjach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

3 przemyślenia nt. „Małgorzata Walewska przyjęła pod swój dach młodego malarza

  1. To nie jest malarstwo. To jest fotografia co on robi. Malarstwo to np. Mehoffer, Potworowski i miliardy innych. Posnysz to hała.

    1. Pani Alu. Gdyby znała się Pani choć trochę na malarstwie to by wiedziała czym jest fotorealizm. W związku z tym może nie być w miliardzie innych jest lepiej?

  2. tak, jak ma się kasę to i malarz mile widziany 😀 a biednemu nic wielka dama dla bogaczy a biedny z dala, przekonałem się osobiście siostra rządzi hehehe

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)