Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – oszczędza czas i zapewnia perfekcyjny wygląd.

W dzisiejszych czasach gdy doba wydaje, się zbyt krótka a tempo naszego życia wciąż przyspiesza, oszczędność czasu jest mile widziana – to właśnie może nam zaoferować makijaż permanentny.

Wykonanie makijażu zajmuje około 15–20 minut – to czas, którego coraz bardziej nam brakuje zwłaszcza rano. Makijaż permanentny pomoże nam zaoszczędzić cenne minuty i sprawi, że będziemy wyglądać dobrze w każdej sytuacji, niezależnie czy właśnie wstałyśmy z łóżka, wyszłyśmy spod prysznica lub jesteśmy po ćwiczeniach w siłowni.

Makijaż permanentny podobnie jak tatuaż polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, którym podkreślamy oczy lub wypełniamy brwi. Barwnik wprowadzany jest płytko pod skórę – maksymalnie do trzeciej warstwy naskórka. Pigmenty używane przy wykonywaniu makijażu permanentnego są pochodzenia naturalnego i dobierane są indywidualnie w zależności od karnacji skóry oraz preferencji osoby, u której wykonywany jest makijaż – makijaż utrzymuje około 2–5 lat. Raz w roku ze względu na naturalne złuszczanie naskórka makijaż powinien być odświeżany.

Makijaż permanentny może być wykonywany u osób, które nie mogą (alergie, uczulenia) lub też nie lubią się malować. Za pomocą makijażu można zatuszować defekty skóry takie jak: przebarwienia, blizny, plamy pigmentacyjne. Makijaż pomaga też skorygować kształt ust, podkreślić czerwień warg. Za pomocą makijażu permanentnego możemy wyeksponować oczy – cieniutkie prawie niezauważalne kreseczki wykonane na powiekach u nasady rzęs wyeksponują i podkreślą oczy.

Osoby z cienkimi lub przerzedzonymi brwiami o niesymetrycznym kształcie za pomocą makijażu permanentnego mogą je przyciemnić, zagęścić oraz wymodelować ich kształt dobierając go do owalu twarzy. Makijaż permanentny powinna wykonać dyplomowana kosmetyczka linergistka (kosmetyczka zajmująca się makijażem permanentnym). Po przeprowadzonym wywiadzie rozwieje nasze ewentualne wątpliwości oraz opowie, jak będzie wyglądał, i przebiegał zabieg.

Decydując, się na makijaż trwały musimy, wziąć pod uwagę fakt, że podczas zabiegu może wystąpić chwilowe podrażnienie, zaczerwienienie lub obrzęk – są to jednak chwilowe objawy, które ustępują po około 12–24 godzinach. Po wykonaniu makijażu nie należy korzystać z basenu ani z sauny przez około dwa tygodnie, unikać opalania i promieni słonecznych przez 6 tygodni. Skóra, na której był, wykonywany makijaż trwały zacznie, się złuszczać i będzie wymagała intensywnego nawilżania i natłuszczania.

Po dwóch tygodniach od wykonania makijażu permanentnego musimy wykonać jego korektę, która uzupełni niedoskonałości i wzmocni jego efekt. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu są infekcje i stany zapalne skóry (skóra przed zabiegiem musi zostać wyleczona), łuszczyca, ciążą oraz przyjmowane leki np. sterydy. Przed wykonaniem makijażu permanentnego powinniśmy zrezygnować z opalania i wizyt w solarium na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Makijaż trwały jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych i aktywnych kobiet, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu i ewentualne jego poprawki w ciągu dnia. Jest to też duże udogodnienie dla osób, które uprawiają różnego rodzaju sporty wodne, dużo podróżują i chcą dobrze wyglądać w każdej sytuacji. Dobrze wykonany trwały makijaż doda nam pewności siebie w każdej sytuacji oraz podniesie naszą samoocenę

Scroll to Top
Scroll to Top