makeup_TH

Makijaż permanentny – najczęstsze pytania i wątpliwości.

Rankiem każda minuta jest na wagę złota. Dlatego wszystkie rozwiązania, które pozwalają nam zaoszczędzić choćby pięć minut snu są doceniane i chętnie wykorzystywane. Dla kobiet jednym z codziennych rytuałów jest poranny makijaż. Dlatego permanentny makijaż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej.

Wiele kobiet ma jednak wątpliwości co do tego typu zabiegu. Jest to całkowicie naturalne i ważne, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej, a dopiero potem udać się na zabieg. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.

Jak długo utrzymuje się taki makijaż?

Makijaż permanentny, wykonany przez specjalistę dobrej jakości produktami powinien wytrzymać minimum dwa lata. Zwyczajowo przyjmuje się, że 2-3 lata to typowy okres trwałości, ale może on się utrzymywać nawet do pięciu lat, w przypadku skóry suchej.

Jakie kolory barwników mam do wyboru?

W wypadku makijażu brwi są to głównie odcienie szarości i brązu dobrane tak, by pasowały do naszego koloru włosów i ładnie wkomponowały się w twarz. Oczy możemy zrobić w praktycznie każdym odcieniu, jednakże większość pań decyduje się tylko na kreskę nad linią rzęs – w takim wypadku najlepszym wyjściem jest czarna, klasyczna linia pasująca zawsze i wszędzie lub, jeśli klientka jest jasną blondynką, szara bądź brązowa. Makijaż ust może być zarówno w odcieniach klasycznego beżu, różu, jak i mocnej czerwieni.

Czy, jeżeli nie spodoba mi się kolor lub wygląd ust czy powiek, można zrobić korektę?

Tak. Należy jednak uświadomić sobie kilka rzeczy: po pierwsze, kolor makijażu bezpośrednio po zabiegu nie jest ostateczny, a będzie się zmieniał przez kilka następnych dni, a nawet tygodni. Po drugie, makijaż permanentny zwykle wymaga dwóch wizyt, by nadać ostateczny kolor. Jeśli jednak po miesiącu lub dwóch nadal nie jesteśmy zadowolone z efektów, możemy dokonać korekty. Jeśli chcemy uzyskać mocniejszy efekt, wystarczy kolejny zabieg. W wypadku gdy zależy nam na przykład na cieńszej kresce nad linią rzęs, używa się czasem neutralnego pigmentu, który ma tuszować poprzedni kolor. Czasem jednak efekt z bliska jest widoczny, dlatego zwykle w celu korekty stosuje się laser.

Czy jeśli makijaż mi się znudzi można go szybciej usunąć?

Żeby usunąć makijaż permanentny obecnie stosuje się przede wszystkim laser rozbijający cząsteczki barwnika, które następnie są wchłaniane przez system immunologiczny. Żeby jednak całkowicie pozbyć się pigmentu, potrzeba około roku. Innym sposobem jest elektrokoagulacja, która polega na zebraniu wiech niej warstwy naskórka, co stymuluje organizm do samoistnego pozbywania się pigmentu. Warto również wiedzieć, że najtrudniejszy do usunięcia jest barwnik czerwony. Dlatego też decyzja o makijażu permanentnym powinna być przemyślana, a nie pochopna. I, przede wszystkim, aby uniknąć niezadowolenia z wykonanego zabiegu – udać się do dobrze wykwalifikowanego specjalisty.

Biotek Polska
Artykuł został przygotowany przez Centrum Szkoleniowe Makijażu Permanentnego Biotek, specjalizującym się w szkoleniach z makijażu permanentnego dla Linergistek.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Scroll to Top
Scroll to Top