Makijaż permanentny –

Makijaż permanentny – alternatywa dla tradycyjnego make-upu

Czym różni się makijaż permanentny od zwykłego makijażu? Czy wymaga użycia specjalnych kosmetyków? W poniższym artykule przybliżymy Wam zasady makijażu permanentnego i odpowiemy na wszystkie najważniejsze pytania z nim związane.

Makijaż permanentny jest doskonałym sposobem na zakamuflowanie różnego rodzaju niedoskonałości. Dzięki niemu można zmienić kształt ust, zatuszować blizny, przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne. Osoby o niesymetrycznej twarzy dzięki makijażowi permanentnemu mogą skorygować nieco swoje rysy. Ten rodzaj make-upu umożliwia również nakreślenie na powiekach kreseczek w dowolnym odcieniu, które na trwałe uczynią spojrzenie bardziej powłóczystym. Bardzo często panie decydujące się na makijaż permanentny upiększają swoje brwi, skracając je, zrównując lub zagęszczając. Istotną zaletą makijażu permanentnego jest również trwałość – nie rozmazuje się jak tradycyjny make-up, nie zaszkodzi mu ani słońce, ani woda.

Makijaż permanentny: komu jest zalecany?

Wyobraź sobie, że rano nie musisz robić makijażu przed wyjściem do pracy czy na uczelnię. Czas poświęcany zazwyczaj malowaniu się mogłabyś przeznaczyć na dłuższy sen, medytację lub ćwiczenia gimnastyczne. Makijaż permanentny to znaczne udogodnienie, z którego powinna skorzystać każda kobieta, która nie znajduje na co dzień czasu na robienie make-upu. O tym rozwiązaniu powinny również pomyśleć panie uprawiające sporty wodne (makijaż permanentny nie rozmazuje się nawet w wodzie!), przechodzące chemioterapię lub uczulone na składniki zawarte w kosmetykach.

Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonuje się przy użyciu aparatu igłowego oraz naturalnych pigmentów, które nie wywołują reakcji alergicznych i nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia toksyn. Zużyte igły wyrzuca się po wykonaniu make-upu, nie ma więc ryzyka, że tą drogą dojdzie do jakiejkolwiek infekcji. Makijaż permanentny brwi jest bezbolesny, makijaż permanentny oczu wymaga jednak zastosowania środka znieczulającego. Efekty dające się zaobserwować po zabiegu wynagradzają jednak w zupełności tę drobną niedogodność. Usta permanentne wyglądają o niebo lepiej, można im nadać bardziej wyrazisty kolor, powiększyć je lub uwydatnić.

Po nałożeniu makijażu na skórę twarzy nakłada się kompresy o relaksującym działaniu. Aby osiągnąć zamierzony rezultat, dwa tygodnie po zabiegu należy przeprowadzić jeszcze jeden zabieg, w ramach którego kosmetyczka skoryguje pozostałe niedoskonałości. Warto pamiętać, że wskutek naturalnego złuszczania się naskórka barwnik stopniowo traci swój pierwotny kolor, dlatego zaleca się ponawiać zabieg raz do roku.

Po zabiegu…

Skutkami ubocznymi makijażu permanentnego są krótkotrwałe (ustępujące po kilku godzinach) zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęki. Po dwóch dniach od zabiegu skóra może się złuszczać, dlatego uprzednio warto zaopatrzyć się w kosmetyki nawilżające. Cerę w tym czasie oczyszczamy tylko wodą (ewentualnie mleczkiem lub tonikiem). Odradza się korzystanie z sauny przez pierwszy tydzień, z wyjściami na basen też należy się wstrzymać przez ten czas.

Makijaż permanentny to nowoczesna i skuteczna alternatywa dla tradycyjnego makijażu. Uwalnia od konieczności porannego malowania się, jest idealnym sposobem na zachowanie atrakcyjnego wyglądu również w saunie czy na basenie. Zapewnia szereg korzyści, których nie daje zwykły make-up. W gabinecie makijażu permanentnego BeautyStory zabiegi wykonuje wykwalifikowana linergistka z doświadczeniem, odwiedź stronę salonu i zapoznaj się z przykładowymi realizacjami. Może i Ty skusisz się na wykonanie zabiegu?

makijaz-permanentny-beautystory

Scroll to Top
Scroll to Top