Makijaż czarownicy – krok po kroku

Dziesięć minut i gotowe! Dowiedz się jak ekspresowo wykonać przerażający i łatwy makijaż na Halloween. Przedstawiamy kilka prostych tricków!

Upiorny, energetyzujący i niezwykle mroczny. Makijaż na Halloween nie wymaga od Ciebie żadnych magicznych mocy! Co więcej, jego wykonanie jest naprawdę łatwe i pozwala Ci wyczarować naprawdę spektakularny look. Przekonaj się, jak zrobić przerażający makijaż czarownicy, który przetrwa na Twojej twarzy od zmierzchu do świtu.

Upiorne spojrzenie

Intensywnie ciemny makijaż powiek zacznij od pomalowania ich czarną miękką kredką do oczu. Nie musisz robić tego starannie, ponieważ kredka ma być tylko bazą dla reszty makijażu. Obrysuj nią też dolne linie rzęs i linie wodne, a potem rozetrzyj dokładnie pędzlem do cieni. Następnie dodaj mocy czerni i nałóż na powieki czarny cień. Matowy lub lekko połyskujący. Rozetrzyj go w załamaniu powieki kolistymi ruchami i palcem nałóż fioletowy cień na całe powieki. Dzięki temu trickowi kolor będzie bardziej intensywny. Demoniczny i łatwy makijaż na Halloween powiek gotowy! Nie zapomnij na koniec o wytuszowaniu rzęs. 

Demoniczne konturowanie twarzy

Najpierw wyrównaj cerę podkładem, a okolicę pod oczami, grzbiet nosa i brodę rozjaśnij lekkim korektorem. Tak wykonany make-up utrwal obowiązkowo pudrem. Dzięki niemu korektor i podkład nie będą migrować po twarzy w trakcie szalonego wieczoru.

Makijaż czarownicy nabierze charakteru przy kolejnym kroku! Teraz pora na konturowanie, do którego nie potrzebujesz żadnego brązera. Wystarczy ci chłodny cień, fioletowy lub grafitowy. Nałóż go pędzlem do różu w te same miejsca, w które na co dzień nakładasz brązer. Następnie pędzelkiem do cieni nałóż ciemniejszy cień pod kości policzkowe i zaznacz nim boki nosa. 

Makijaż czarownicy musi być drapieżny, ale również nowoczesny – najlepiej z efektem glow. Dlatego rozświetlaczem w kremie lub sztyfcie podkreśl kości policzkowe, łuk kupidyna i brodę. 

Straszne usta

I znowu dzieje się magia, ponieważ ten łatwy makijaż na Halloween nie wymaga użycia szminki! Do pomalowania ust wystarczy czarna miękka kredka. Obrysuj nią wargi wychodząc poza ich granice, żeby je powiększyć. Następnie wypełnij ich środek i wklep w niego delikatnie palcem fioletowy cień – ten sam, którym malowałaś oczy. Możesz też użyć do tego fioletowego, błyszczącego kremowego cienia albo nałożyć oba. Dzięki temu uzyskasz niezwykle pożądany efekt ombre na ustach.

Makijaż czarownicy z efektem wow

Makijaż czarownicy nie obędzie się bez efektów specjalnych. Czarnym cienkim eyelinerem narysuj odwrócony trójkąt w zagłębieniu brody, a trochę większy u nasady nosa. To spirytystyczne znaki, znane tylko wtajemniczonym w czarną magię. 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również