Horoskop Chiński2010-09-22T23:29:17+00:00

SZCZUR: Obdarowuje najbliższych swym bez wątpienia wilkiem urokiem osobistym, który to walor potrafi dobrze wykorzystać. W kontaktach z ludźmi jest miły i nader eleganccy. Jednakże pod maską opanowania kryje wewnętrzny niepokój i zawsze jest gotowy do ataku. Bardzo dba o swoje zasoby i zazwyczaj nie traci żadnej okazji, która może przynieść korzyści. W efekcie jedną z jego mniej pozytywnych cech bywa skąpstwo. W codziennym życiu i w towarzystwie, przejawia skłonność do krytykowania wszystkich i wszystkiego – i to tylko dla samej przyjemności z tego wypływającej. Z tego też powodu często jest przyczyną niespodziewanych i kłopotliwych sytuacji. Na ogół jest też małostkowy i zawsze pierwszy do narzekania.
Bliski SMOKOWI oraz MAŁPIE, przeciwstawny KONIOWI.

BAWÓŁ: Jest zazwyczaj spokojny i cierpliwy. Przy tym bywa nieśmiały i powolny. W kontaktach z ludźmi unika rozgłosu. Ma niebywały dar zyskiwania sobie powszechnego zaufania, co jest głównym powodem jego sukcesów. Nigdy nie zaniedbuje obowiązków, gdyż w spełnianiu ich zawiera się zwykle cel do którego zmierza. Bawół jest sumienny, umie i chce wydajnie pracować i potrafi zapewnić swojej rodzinie względny dobrobyt. Rzadko kiedy jest rozumiany przez otoczenie, co sprawia mu to wiele przykrości. Kocha rodzinę i jest dumny ze swoich dzieci. Dla nich właśnie jest gotów do wielkich poświęceń.
Bliski WĘŻOWI oraz KOGUTOWI, przeciwstawny BARANOWI.

TYGRYS: Osoba spod tego znaku jest przykładem rewolucjonisty, buntującego się przeciwko władzy i zwierzchnikom. Bywa przywódcą, jednak nie zawsze cieszącym się zaufaniem. Ogólnie, ma dużą siłę przyciągania do siebie ludzi zyskując wśród nich wielki autorytet. Nie toleruje nieposłuszeństwa innych, a przy tym sam ignoruje cudze rozkazy. Zawsze pewny siebie, a przy tym i wyrachowany. Jego usposobienie sprawia, że dla wielkiej idei mógłby poświęcić życie. Zdolny jest także do szalonych i wzniosłych uczuć, ale rzadko trafia na właściwego partnera, który go zrozumie.
Bliski KONIOWI i PSU, przeciwstawny MAŁPIE.

KRÓLIK: Kot tak buduje swe życie i prowadzi interesy, by w razie niepowodzenia spaść na cztery łapy. Osoba kot jest utalentowana, miła, dyskretna, ambitna, i jest obdarzona wyrafinowanym smakiem. Usposobienie Kotów sprawia, że nie można przejść obok nich obojętnie – zawsze są tzw. „duszą towarzystwa”, a przy tym zawsze wiedzą jak pokazać się z najlepszej strony. Kot lubi przyjmować gości, udzielać się towarzysko, błyszczeć w otoczeniu innych osób. Jest raczej pokojowo usposobionym do życia pacyfistą, lubi harmonijne układy, unika walki.
Bliski BARANOWI i DZIKOWI, przeciwstawny MAŁPIE.

SMOK: Charakteryzuje się niezwykłą witalnością oraz dużą wewnętrzną siłą. Jest bardzo odważny, ale i nierozważny w działaniu. Uparty i drażliwy, nie znosi krytyki i kompromisów. W życiu codziennym jest zwykle dumny i łatwo traci panowanie nad sobą. Utalentowany, inteligentny, szczodry i pełen dobrej woli. Smok, jeżeli już do kogoś się przekona, może zrobić dla niego wszystko. Należy przy tym pamiętać, że jakkolwiek postąpi, będzie to wykonane dobrze. Sam, tak długo jak żyje nie będzie w potrzebie – jest to cecha rzadka i szczególnie ważna. Najlepiej czuje się Smok w samotności.
Bliski MAŁPIE, przeciwstawny PSU.

WĄŻ: Ci, którzy przyszli na świat pod tym znakiem są pełnymi czaru romantykami, miłymi w kontaktach, życzliwymi dla innych i mądrymi ludźmi. Kobiety Węże są bardzo atrakcyjne, a mężczyźni wyróżniają się elegancją i kulturą bycia. Wąż kieruje się w życiu wrażeniami i przeczuciami, które zwykle go nie zawodzą. Do celu dąży z uporem, kocha pieniądze i zbytek. Nie lubi wydawać pieniądze bez potrzeby. Jeśli to robi przyświeca mu jakiś konkretny cel.
Bliski KOGUTOWI i BAWOŁOWI, przeciwstawny DZIKOWI.

KOŃ: Osoba spod tego znaku bywa zwykle elegancka, wymowna i dobrze wychowana. W swym bliższym i dalszym otoczeniu Koń jest powszechnie lubiany. Ma szybki refleks i ostry dowcip. Osiąga duże sukcesy w pracy zawodowej, będąc także wybitnym jej organizatorem. Jest cenionym zwierzchnikiem. W każdym działaniu jest niezależny i zachowuje własną wolę, dlatego zawsze wybierze indywidualną drogę, puszczając mimo uszu nawet najżyczliwsze rady
Bliski TYGRYSOWI i PSU, przeciwstawny SZCZUROWI.

BARAN: Ludzie, którym przyszło się przyjść na ten świat pod znakiem Kozy są osobami eleganckimi, czarującymi oraz nadzwyczaj uroczymi. Mają artystyczne usposobienie i skłonność do bliskiego obcowania z naturą. Cieniem tego znaku jest fakt, iż Koza zazwyczaj bywa pesymistą, bezustannie przejmującym się wszystkim i wszystkimi. Nigdy nie jest w pełni szczęśliwa ani usatysfakcjonowana tym, co osiągnęła. Osoba Koza jest typowym podwładnym, potrzebującym silnej ręki i odpowiedniego kierownictwa.
Bliski DZIKOWI i KRÓLIKOWI, przeciwstawny BAWOŁOWI.

MAŁPA: W tym przypadku należy powiedzieć o swoistej jedności odnośnika astralnego z jego odpowiednikiem w świcie zwierząt. Odznacza się szczególną inteligencją, którą wykorzystuje w przeróżnych celach, mając na uwadze zaspokajanie własnych ambicji intelektualnych. Osoba taka bardzo dużo czyta, pełna jest inicjatywy i pomysłów. To spośród Małp wywodzi się najwięcej laureatów Nagrody Nobla. Ogólnie, to ludzie wszechstronnie utalentowani, ciągle poszukujący czegoś nowego, zawsze dążący do tworzenia nowych wartości.
Bliski SMOKOWI i SZCZUROWI, przeciwstawny TYGRYSOWI.

KOGUT: Naczelną cechą osoby, która przyszła na świat pod znakiem Koguta jest jego otwartość na innych. Nikt wobec tego ni może pozostać obojętny. Niestety, owa cecha, a także szczerość, bezkompromisowość, lekceważenie uczuć i odczuć innych, wynikają z samolubstwa i zwykłego egoizmu. Kogut bywa awanturniczy i pełen brawury, aż do szaleństwa, ale to tylko pozory. W rzeczywistości jest zupełnie inny. Kocha marzenie, budowanie zamków na lodzie, wyobrażenie siebie jako bohatera w walce o wszelkie dobro i postęp na świecie. Przy tym wszystkim Kogut bardzo łatwo popada w lenistwo. Życie jednak mu sprzyja
Bliski WĘŻOWI i BAWOŁOWI, przeciwstawny KRÓLIKOWI.

PIES: Chińczycy ten znak zodiaku otaczają szczególną estyma i sympatią. Pies jest uczciwy i wierny jako towarzysz i kochanek. Często jednak dzieje się tak, że nie do końca ufając, że inni odwzajemniają mu się tym samym robi życiowym partnerom sceny zazdrości. Chętnie służy pomocą i radą. Nie znosi niesprawiedliwości społecznej, potrafiąc się jej skutecznie przeciwstawić. Osoba spod tego znaku to typowy introwertykiem, przez co rzadko można przewidzieć jego reakcje. Miewa złe humory, a totalny krytycyzm w stosunku do otoczenia może wyrządzić wiele szkód. Nieczęsto okazuje uczucia i otwiera się przed innymi. Jeśli już to czyni musi być w pełni przekonany, że jest to absolutnie konieczne. W miłości Pies bywa szczery, prostolinijny i oddany.
Bliski KONIOWI i TYGRYSOWI, przeciwstawny SMOKOWI.

DZIK: Osoba spod tego znaku ma bardzo pozytywny i szeroki wachlarz zalet. Jest wysoko ceniony jako dobry przyjaciel, na którego zawsze można liczyć w każdej sytuacji. Osoby te gotowe są podzielić się ostatnią kromką chleba z potrzebującym. Lubi spotkania towarzyskie we własnym domu. Robi to również dlatego, by pochwalić się zdolnościami kulinarnymi z których słynie wśród dalszych i bliższych znajomych. Jego kuchnia z różnorodnymi smakołykami ma wielu wiernych adoratorów. Ponieważ jest przy tym duszą towarzystwa, stąd w każdym domu jest chętnie widziany. Podziw wzbudza także jego umiejętność zorganizowania sobie życia, czego mu wszyscy zazdroszczą. Największą wadą, z którą musi stale walczyć, jest czyniony wokół nieporządek oraz niedbalstwo o własny ubiór.
Bliski KRÓLIKOWI i BARANOWI, przeciwstawny WĘŻOWI